Späť Prečítajte si

„Jednoducho ma nevzrušuješ.“

Jej sexuálne obavy

Sex môže byť spojený s mnohými neistotami, zvlášť v dnešnej dobe, keď je na ženy vyvíjaný veľký tlak, aby vyzerali „perfektne“. No správna dávka sebavedomia je viac sexy než dokonalé telo, takže sa uvoľnite a budete mať sexuálny život, ktorý chcete. Tu sú najrozšírenejšie obavy.

  1. „Bude sa môjmu milencovi páčiť moje telo?“ Porno často ukazuje tento stereotyp ženy: veľké prsia, falošné opálenie a štíhla postava. No rôznym ľuďom sa páčia rôzne typy postáv. Nízke sebavedomie bude mať na sex horší dopad než celulitída, takže prijmite svoje telo a zistíte, že každý váš sexuálny partner bude zamestnaný tým, čo sa mu páči, a nie partiami, ktoré vy neznášate.
  2. „Vzrušujem ho?“ U väčšiny mužov sa z času na čas objavia problémy s erekciou a nie je pravda, že oni všetci chcú sex stále.  Ak sa váš partner nechce milovať alebo skrátka nemôže, týka sa to pravdepodobne jeho, nie vás. Stres, alkohol a nezdravý životný štýl – to je len krátky výpočet vecí, ktoré môžu narušiť sex, takže ak nemôže, neodsudzujte seba (alebo jeho). A berte to tak, že sa to skrátka stáva (ak sa to nestáva veľmi často, v takom prípade ho presvedčte o návšteve lekára). Stále ešte vás môže uspokojiť rukou alebo ústami. A aj vy sa môžete pričiniť svojou vlastnou rukou alebo siahnuť po hračke.
  3. „Som dosť tesná?“ Rovnako ako mužov trápi veľkosť ich penisu, ženy môže znepokojovať nedostatočne tesná pošva, zvlášť po pôrode. Posilniť túto partiu a zlepšiť krvný obeh v tejto časti a tým zvýšiť šance na orgazmus vám pomôžu Kegelove cviky.
  4. „Bude sa to môjmu milencovi páčiť?“ Každému mužovi sa páči niečo iné, a tak sa ho nebojte opýtať – alebo ešte lepšie, nech vám to ukáže. Požiadajte ho, aby vás viedol. Tým len ukážete, že vám na jeho potešení záleží, a on dostane sex, po ktorom túži, takže je to v jeho vlastnom záujme.
  5. „Chutím tam dobre?“ Mnoho žien sa necíti vo svojej koži pri orálnom sexe, ale ak ste čistá a nemáte STI, nie je dôvod zaoberať sa tým, ako chutíte. Ak si ani tak nie ste istá – alebo na to váš partner nemá žalúdok – dajte si najprv spoločnú sprchu, aby sa prípadné obavy vytratili.

"Nízke sebavedomie bude mať na sex horší dopad než celulitída."