Späť Prečítajte si

Vkĺznuť do niečoho pohodlného

Kondómy: fakty

Mužské a ženské kondómy sú jedinou antikoncepčnou metódou chrániacou proti sexuálne prenosným infekciám. Sú k dispozícii v rôznych veľkostiach, príchutiach a typoch a niektoré môžu i oddialiť orgazmus muža alebo zintenzívniť potešenie vás oboch.

Správne použitie kondómu je ľahké. Vždy majte kondómy radšej v plechovej škatuľke alebo puzdre ako v peňaženke alebo taške, tam by sa mohli poškodiť. Prečítajte si návod na použitie a skontrolujte dátum spotreby.

Ktorýkoľvek z partnerov môže kondóm nasadiť, ale najskôr si umyte ruky, nech dodržujete správnu hygienu, pretože keď ste sa hrali s masážnym olejom alebo niečím, čo vám zamastilo ruky (zmrzlinou, …?), odstráni sa tým mastnota, ktorá by inak zapríčinila poškodenie kondómu.

Nasaďte kondóm ešte pred tým, ako sa do toho pustíte, aby ste sa mohli bezpečne zmietať, čo hrdlo ráči, počas predohry (ale nečakajte príliš dlho – nechcete predsa, aby kondóm vyschol).

Odtrhnite zúbkovanú stranu fólie. Dávajte si pozor na nechty, zuby a ostré predmety, ako sú šperky a piercing na tele, inak môžete kondóm pretrhnúť/roztrhnúť.

Uistite sa, že je zrolovaná časť na vonkajšej strane, inak kondóm nasadíte naruby. Pokiaľ si nie ste istí, jemne do kondómu fúknite a on sa jemne odroluje, a tak pre vás bude ľahšie si uvedomiť, ktorá strana je tá správna.

Uchopte kondóm za špičku, aby ste vytlačili vzduch. Špičku stále pridržujte, nasaďte kondóm na penis a zrolujte dolu.

Ak pocítite, že sa počas sexu kondóm začne rolovať nahor, okamžite ho zrolujte dolu. Pokiaľ kondóm skĺzne, zastavte sa, uchopte otvorený koniec a zložte ho. Potom nasaďte nový kondóm.

Hneď ako muž vyvrcholí, a kým je penis ešte stoporený, pridržujte otvorený koniec pri koreni a penis vyťahujte. Potom kondóm zložte, urobte uzol, zabaľte do vreckovky a zahoďte do koša (nesplachujte do záchodu – myslite na planétu). Kondómy sú len na jedno použitie. Ak je pred vami dlhá noc, náležite sa vybavte.

Stále vám to nie je veľmi jasné? Tu sa pozrite, ako kondóm nasadiť.

"Kondómy sú len na jedno použitie. Ak je pred vami dlhá noc, náležite sa vybavte."