Breadcrumbs

Ženy hovoria o osobných skúsenostiach s orgazmom

Ženy hovoria o osobných skúsenostiach s orgazmom

Spýtali sme sa žien na ich osobné skúsenosti s orgazmami. Pozri si, čo im vyhovuje a čo nie, čo ich povzbudí a čo schladí, čo navnadí a čo odradí.

Nikita, 22

Masturbácia je skvelá. Naozaj som sa pri nej naučila o vlastných citlivých bodoch, no nanešťastie mi to nezabránilo zažiť pár príšerných sexuálnych zážitkov! S partnerom sme spolu už skoro päť rokov, no myslím si, že sa s ním dokážem rozprávať o tom, čo mám rada, a byť absolútne a úplne úprimná len posledného polroka. Zvykla som sa strachovať, že si pomyslí, že nie je dosť dobrý alebo že nevie, čo robí a bude to vnímať ako posudzovanie. Skrátka, bolo jednoduchšie mlčať a prežívať sex, ktorý bol OK, no nie úžasný. Experimentovanie s rozličnými prezervatívami a lubrikantmi pomohlo rozvinúť konverzáciu a vytvorilo prirodzený štartovací bod pre konštruktívne a odhaľujúce rozhovory. Mne na dosahovanie orgazmov s partnerom pomohlo sa pri ňom úplne uvoľniť a zvyknúť si naňho. A funguje aj stará dobrá misionárska poloha!

Katie, 31

Zoznámila som sa s partnerom, ktorý bol pomerne vedátor, veľa čítal a skúmal – vďaka bohu za internet! Ha! Dopomohol mi k prvému orgazmu a povzbudil ma k ďalšiemu prieskumu s cieľom zistiť, ako pracuje moje telo. V poznaní je sila! Orgazmy sú ako zemetrasenia. Niekedy sú to len menšie záchvevy, ktoré sú príjemné, no nie práve prevratné. Pri iných zo stien popadajú obrazy, celá sa skrčíš a na chvíľu zabudneš aj na to, ako sa voláš!

Elizabeth, 30

„Boli časy, kedy som si myslela, že orgazmus nikdy nezažijem. Ako malej mi povedali, že onanovanie je hriech a ženy to nikdy nerobia. Verila som tomu celé roky.

Neskôr som počas sexu predstierala vyvrcholenie, pretože som si myslela, že to partner očakáva. Otehotnela som a narodil sa mi syn, naďalej bez orgazmov.

Až keď som sa stala slobodnou matkou s vlastným domom a trochou súkromia, sa vo mne prebudila zvedavosť a kúpila som si prvú sexuálnu pomôcku. Bol to vibrátor typu rabbit. Jeho používanie mi skutočne zmenilo život!

Teraz už presne viem, čo mám rada a čo ma vzruší a už sa nehanbím za to, ako vnímam svoje telo, sex a masturbáciu.

Hillary, 37

Takže: Ja dosahujem vyvrcholenie len pri penetrácii. Vždy som si pripadala divná, pretože toľko návodov a sexuálnych príručiek zdôrazňuje, že väčšina žien nedokáže dosiahnuť orgazmus bez stimulácie klitorisu. Myslím si, že je veľmi dôležité zdôrazniť, že každá žena je iná: neexistujú žiadne pravidlá o tom, ako to funguje, takže treba prísť na to, čo na teba zaberá.

Hannah, 35

„Na úvod chcem povedať, že nie všetky ženy dosiahnu vrchol pri styku. Podľa mňa je dôležité o tom hovoriť a informovať o tom ženy, aby sa zamerali na to, pri čom dosahujú vyvrcholenie ony, pričom v mnohých prípadoch (no nie vo všetkých) je to prostredníctvom stimulácie klitorisu.

Ak ťa rozptyľuje to, že sa snažíš pôsobiť sexy, zakryť celulitídu, zaujať dobrú polohu a natočiť sa do lichotivého uhla, využiť pri partnerovi vhodnú techniku a vzdychať ako pornohviezda, v skutočnosti nie si duchom celkom prítomná vo chvíli, keď máš prijímať rozkoše, uvoľniť sa s dosiahnuť vrchol.“

Rosie, 21

„Pre mňa nie je dosiahnutie orgazmu pri dobrom sexe také podstatné ako vychutnávanie si intímností s niekým iným; dokážem dosiahnuť vyvrcholenie raz alebo vôbec a naďalej mám zo styku úžasný zážitok. Predpokladám, že mám šťastie, pretože mám partnera, ktorého moja rozkoš zaujíma natoľko, že ak dosiahnem „len jeden orgazmus“, pokladá to za sklamanie! No na druhej strane, ak partner počas styku naozaj chce, aby si dosiahla vyvrcholenie a tebe to naozaj nejde, môže to skončiť stresom, hoci jeho zámeru nemožno nič vytknúť.

Dosiahnutie vyvrcholenia u mňa prichádza jednoduchšie, ak ma do toho nik netlačí. Mala som partnerov, ktorí boli takí rozhodní v tom, že mám dosiahnuť viacero vyvrcholení, až som mala pocit, že je to moja povinnosť a vôbec to nebolo jednoduché. Niekedy sa to skrátka nepodarí. Moja schopnosť dosiahnuť vyvrcholenie sa mení podľa situácie a neprekáža mi to, nebráni mi to vychutnávať si sex.

Nanešťastie ženy nedostatočne nabádajú k masturbácii a spoznávaniu vlastného tela, ani toho, čo sa im páči a čo nepáči, čo prispieva k slasti a čo v ich konkrétnom prípade vôbec nefunguje. Mnoho mýtov okolo ženskej rozkoše môže skôr škodiť.“

Kirsty, 22

„S posledným partnerom sme konečne prišli na to, ako dosiahnuť spoločné vyvrcholenie, čo bolo skutočne skvelé. Môj orgazmus ho skutočne veľmi vzrušoval, takže sme spoločne masturbovali – a keď sa ja začala blížiť k vrcholu, on sa tiež poponáhľal so svojím. Nebol vo mne, no napriek tomu to bol spoločný zážitok.

Moje vyvrcholenia do veľkej miery závisia od dokonalého vyváženia okolností – niekedy sa môžem zaseknúť a skončiť, keď som už takmer na hranici vyvrcholenia, a potom sa možno pohnem ja alebo on a všetko je zrazu preč!“

Samantha, 21

Kedysi mi bolo nepríjemné s partnermi otvorene diskutovať o tom, čo mám rada, no teraz viem, že lepší sex závisí od vyjasnenia vecí.

Spôsob precítenia orgazmov sa u mňa značne líši v závislosti od stimulovaných častí tela, dňa v mesiaci a od toho, či som sama alebo s partnerom. Ak mám silný orgazmus, roztrasú sa mi nohy, chôdza by bola náročná a dokážem po ňom len rýchlo pokojne zaspať; je to akoby sa cezo mňa prehnala vlna šťastia.

Pre mňa bolo kľúčom k lepšiemu sexu hlbšie porozumenie vlastnému telu. Myslím, že pri dosahovaní orgazmu zohráva veľkú úlohu sebaistota a uvoľnenosť. Najúžasnejšie orgazmy som zažila s partnerom, nie sama. Sama sa dokážem uspokojiť pomerne rýchlo, no počas sexu trvá stupňovanie a vychutnávanie dlhšie. Jednoduché spoločné zdieľanie pôžitku s partnerom môže tiež zosilniť prežívanie orgazmu. Na sexe mám rada aj jeho konverzačné aspekty, smiech a komické situácie, ku ktorým môže dôjsť, pre mňa to nie je len o vyvrcholení, ale o celkovom zážitku. Ženský orgazmus je veľmi dôležitý.

Ženy boli roky utláčané a nik ich riadne neučil o vlastných telách, vychutnávanie sexu bolo dokonca nenormálne. Ako malej mi povedali, že sex je hriech; keď som sa konečne zbavila pocitu viny, ktorý ma kváril, a začala som sa objavovať, bolo to úžasné.