Breadcrumbs

Ako požiadať partnera, aby urobil to, čo naozaj potrebujem na dosiahnutie orgazmu?

Ako požiadať partnera, aby urobil to, čo naozaj potrebujem na dosiahnutie orgazmu?

Nielenže sa hanbím, ale zdá sa mi to aj trochu sebecké.

Prosím, prosím, žiadaj o to, čo potrebuješ v posteli. Môže to pôsobiť hrozivo, ale žiadanie a kladenie otázok je jedným z najlepších spôsobov ako nielen dosiahnuť vyvrcholenie, ale aj budovať si vzťah. (Čo vlastne znamená, že je to pravý opak sebectva!)

Prečo by ste sa mali pýtať

Rozkoš zbližuje. Pravdou je, že čím viac vám to klape v sexe, tým viac chcete byť spolu. No ak sa ti nedostáva toho, čo potrebuješ, rozkoš sa neznásobuje – a ani vzájomné puto.

Žiadanie zintenzívňuje prežívanie. Rozprávanie o svojich potrebách dokazuje, že partnerovi dôveruješ dostatočne na to, aby si pred ním bola otvorená. Poukazuje na to, že veríš, že môže a že sa mu podarí, spraviť to, čo potrebuješ. A keď sa mu to skutočne podarí (a ty sa pri tom urobíš), vytvára to pocit, že ste v skutočnom vzťahu.

Žiadať by mali obe strany. Čím viac sa budeš pýtať, tým viac bude partner cítiť, že pýtať sa môže aj on. (Možno sa zdráhal ťa o niečo požiadať!) Začni žiadať ako prvá a pravdepodobnosť, že sa partner otvorí a zdôverí sa ti s tým, čo chce, bude väčšia. Predstav mu možnosti!

Čo by si mala žiadať

Vytvor si zoznam želaní Čím jasnejšie vyjadríš to, čo potrebuješ, tým budú žiadosti efektívnejšie. Na začiatok si teda pripomeň, čo sa ti páči tým, že si sama privodíš vyvrcholenie – a na základe toho si vytvor zoznam želaní. Ešte lepšia možnosť je nechať partnera, nech ťa pri tom pozoruje a vytvorí si ešte jasnejšiu predstavu o tom, čo treba.

Ktorá poloha? Väčšina z nás pozná svoje obľúbené polohy, aj tie, ktoré vôbec nezaberajú. A nehovoríme len o pohlavnom styku, ale aj o polohách na čo najlepšie dráždenie rukou a orálny sex. Mohli by ste si zahrať hru, za jednu noc vyskúšať množstvo rozličných polôh a napísať si zoznam troch najlepších, ktoré vás najviac zaujali.

Podrobný opis Čím konkrétnejšia budeš, tým viac sa partner naučí. Takže aký pohyb ťa dokáže skutočne rozžeraviť?  Aký tlak – tvrdo, jemne, zľahka, drsne? Rytmus – rýchlo alebo pomaly, pravidelne alebo stále inak?  A čo je najdôležitejšie, ktoré extra prvky ti naozaj pomôžu dostať sa za hranu: hlboký bozk, nemravné reči alebo ohrýzanie ušného lalôčika?

Ako žiadať

Vyber si najvhodnejšiu formuláciu. Obom musí vyhovovať používaný slovník. Zahrajte si „Ako sa to volá?“ a s partnerom ukazujte na rozličné časti tela alebo napodobňujte rozličné pohyby. Skúšajte rozličné slová a frázy, kým sa nebudete cítiť dobre.

Pozor na čas. Intímne rozhovory v chladnom dennom svetle môžu byť nepríjemné. Miesto toho počkaj, kým nebudete obaja vzrušení a v primeranej nálade – potom skúste „To, čo naozaj chcem, aby si mi urobil...“ a spravte zo žiadostí súčasť predohry

Vyjadri sa správnym tónom. Ak sa ti vyslovovanie žiadostí nahlas zdá sentimentálne, skús ich partnerovi jemne zašepkať do ucha. Navádzaj ho pomocou „Áno... áno, tam... áno, viac“. Používaj kód, kde 1 značí „OK“ a 10 znamená „fantastické“. Alebo sa na slová celkom vykašli a usmerňuj ho vzdychaním a stonaním.

Pozitívny tón.  Požiadať partnera, aby niečo *nerobil* nielenže pokazí náladu – zároveň ho to nepoučí o tom, čo by mal vedieť. Takže miesto „Ne...“ skús radšej „Prosíííím, urob...“ Keď ti vyhovie, zdôrazni reakciu, aby vedel, že to robí dobre.

Nečakaj okamžité výsledky. Bez ohľadu na kvality milého sa pravdepodobne okamžite nenaučí, ako ti pomôcť vyvrcholiť. Takže to celé ber ako súvislé usmerňovanie – priprav sa na navádzanie, povzbudzovanie a posmeľovanie podľa potreby.

A posledné P. S. Žiadanie by nemalo byť jednorazové.  V rozličných situáciách budeš potrebovať rozličné rozkoše... keď si napätejšia alebo uvoľnenejšia... s pribúdajúcim vekom alebo po príchode detí. Takže keď naberieš odvahu žiadať... neprestávaj!

Susan Quilliamová

Susan Quilliam koučuje, píše, učí a ponúka konzultácie o sexuálnej intimite. Je autorkou knihy New Joy of Sex (Nová radosť zo sexu), poradkyňou pre sex a vzťahy v časopise Fabulous, stálou psychologickou poradkyňou v združení Sexual Advice Association, a pracuje aj ako poradkyňa pre sexualitu a sexuálne zdravie v Kráľovskej zdravotníckej spoločnosti.