OBJAVGAZMY...

OBJAVGAZMY...

Odborníčka na sex Alix Foxová a Dr. Adam Kay diskutujú o rozličných teoreticky možných typoch ženského vyvrcholenia a spôsoboch, ktoré ti môžu pomôcť ich zažiť

 

Už ste počuli o „zmiešaných“ orgazmoch? Nie, s koktailami to nemá nič spoločné!

Je to jeden z viacerých odlišných „štýlov“ orgazmu, o ktorých si niektorí odborníci myslia, že si ich ženy môžu vychutnať. Každý sa dosahuje špecifickým dráždením iných miest na tele a mnoho dám tvrdí, že rozličné typy vyvrcholenia aj rozlične prežívajú.

„Lekárska komunita ešte stále skúma nervové trasy súvisiace s orgazmom, no myslíme si, že dráždenie rozličných častí tela môže do mozgu odosielať rozličné typy signálov,“ vysvetľuje Dr. Adam Kay.

„Či sú výsledky fyzicky odlišných typov „veľkého finále“ protirečivé,“ pokračuje, „je zdrojom rozsiahlej debaty.“

Čo však určite vieme je, že skúmanie každého štýlu vlastného orgazmu nemôže uškodiť, takže môžeš pokračovať v odhaľovaní nových druhov rozkoše. Bez ohľadu na to, čo môže alebo nemusí prebiehať z vedeckého hľadiska, ak sa pri tom cítiš dobre, je to dobré.

Obleč si biely plášť – je čas na experimentovanie…

OBJAVUJ: KLITORÁLNY ORGAZMUS

Aká je teória?

Ak ideš po orgazme, klitoris je pri dráždení a šteklení klasický stredobod. Podľa niektorých štúdií až 94 % žien potrebuje na dosiahnutie vyvrcholenia stimuláciu klitorisu*.

Aký je vedecký aspekt?

„Možnože vyzerá malý a polovica mužov v okolí má len nejasnú predstavuje, kde je, [LINK TO ARTICLE 2 – DIAGRAM] no klitoris je kľúčom k ženskej sexuálnej rozkoši – má vyše 8 000 nervových zakončení, čo je viac ako na bežnom penise,“ vraví Dr. Kay. „A možno ťa prekvapí, že priemerný klitoris má dĺžku asi 9 centimetrov – hoci okrem pár milimetrov leží hlboko pod povrchom tela ako sexy ľadovec.“

Čo mám vyskúšať, ak chcem zistiť, či mi tento štýl robí dobre?

 • Klitoris je presne to miesto, kde gél Durex Intense Orgasmic urobí zázraky! Začni vmasírovaním 2 – 3 kvapiek a ak treba, pridaj ďalšie. Mala by si si všimnúť vlny chladu, šteklenia a tepla, vďaka ktorým sú dotyky prstami, pomôckami alebo šúchanie o jeho telo ešte intenzívnejšie.
 • Treba si uvedomiť, že pre mnoho žien môže byť priamy kontakt s klitorisom taký intenzívny, že sa nedá vydržať a môže byť takmer bolestivý. Dotyk cez klitorálnu predkožku môže byť príjemnejší.
 • Vibrácie prenášané na klitoris môžu vyvolať vzrušenie potrebné na zvýšenie prietoku krvi do genitálií a prebudenie tisícov nervových zakončení, ktoré môžu viesť k úžasnému orgazmu. Skús pridržať alebo pohybovať vibrátorom Durex Intense Delight Bullet po tejto oblasti alebo mu navleč krúžok na penis Durex Intense Vibrations s výčnelkami nasmerovanými nahor, aby ti tlačil na klitoris, kým bude v tebe.

OBJAVUJ: ORGAZMUS CEZ BOD G

Aká je teória?

Bod G sa údajne nachádza vo výške 3–6 cm na prednej vnútornej strane vagíny (smerom k pupku, nie ku chrbtici). Niektoré ženy tvrdia, že v tom mieste majú kúsok tkaniva vo veľkosti viečka od fľaše na mlieko, ktorý je drsnejší alebo napuchnutejší než okolité tkanivo, najmä keď sú vzrušené.

Hranie v tejto oblasti môže byť úžasné a niektoré prisahali, že pri tom dokážu dosiahnuť orgazmus. Niekoľko žien dokonca tvrdí, že dráždenie bodu G môže vyvolať „ženskú ejakuláciu“: náhle vytrysknutie alebo vystreknutie tekutiny z vaginálnej oblasti.

Niektorí sexuológovia si myslia, že trenie tohto bodu by mohlo dráždiť vnútornú časť klitorisu, ako uviedol Dr. Kay vyššie.

Aký je vedecký aspekt?

Podľa Dr. Kaya: „Ak sa ti nedarí nájsť bod G, nepanikár, možno neexistuje: mnoho štúdií spochybnilo jeho existenciu ako skutočnej anatomickej štruktúry. Nikto nespochybňuje, že niektoré ženy môžu mať túto časť vagíny veľmi citlivú, no ľudia majú rozličnú vnútornú anatómiu a inak preciťujú vnemy, preto experimentuj a vychutnávaj si čokoľvek, čo u teba funguje bez prílišného ohľadu na to, čo je „normálne“.

Čo sa týka ženskej ejakulácie, tvrdí: „Lekári sa nezhodujú v tom, čo za tekutina môže vystreknúť zo ženy, ak ejakuluje: niektorí ju pokladajú za tekutinu vytvorenú štruktúrou s názvom Skeneho žľazy; podľa iných je to len moč a ďalší ju pokladajú za zmes.“

Čo hovoríme my: naozaj na tom záleží, ak sa pri tom cítiš skvelo?

Čo mám vyskúšať, ak chcem zistiť, či mi tento štýl robí dobre?

 • Dosiahnuť si na bod G sama nemusí byť jednoduché. Skús to s vibrátorom Durex Intense Pure Fantasy, alebo požiadaj partnera, aby trel krúživými pohybmi danú oblasť alebo opakovane vykonával pohyb prstom ako keď niekoho voláš, aby prišiel k tebe.
 • Počas styku sa k bodu G môžeš dostať pri polohe „odzadu“, najmä ak máš hlavu hore, no chrbát prehnutý nadol a bruchom tlačíš na podložku.
 • Zatlačenie na Venušin pahorok – oblú vypuklú oblasť, kde začína rásť ochlpenie – pomáha vyvinúť tlak na bod G zvonku, kým máš vnútri pomôcku alebo penis.

OBJAVUJ: ZMIEŠANÉ ORGAZMY

Aká je teória?

Zmiešaný orgazmus je výsledok dráždenia klitorisu a bodu G naraz. Pri tomto type vyvrcholenia je viac viac!

Aký je vedecký aspekt?

Ako už povedal Dr. Kay, je to mix! Cieľom je dráždiť čo najviac nervov a dosiahnuť extra silný a výrazný orgazmus.

Čo mám vyskúšať, ak chcem zistiť, či mi robí dobre tento štýl?

 • Vibrátory rabbit, ako napr. Durex Extreme Thrill, sú vytvorené tak, aby stimulovali zvnútra i zvonka, preto sa mu trochu povenuj, zlato!
 • Počas sexu s partnerom vyskúšaj polohu navrchu, pri ktorej bude mať plný prístup ku klitorisu. Môže ti ho dráždiť prstami alebo vibrátorom, zatiaľ čo ty sa nahneš dozadu, aby sa mu penis opieral o prednú stenu vagíny.

OBJAV VIACNÁSOBNÉ ORGAZMY

Aká je teória?

Buďme úprimní: ak si žena, ktorá má problémy s vyvrcholením počas sexu alebo s vyvrcholením ako takým, a dopočuješ sa, že niektoré majú toľko šťastia, že dosiahnu niekoľko orgazmov za sebou, môže to byť skľučujúce. Ihneď ich dosiahnuť nedokážu všetky, preto ak si ešte nezažila jeden orgazmus za druhým, nevešaj hlavu.

Priprav sa na všetko, pretože ženy si môžu na 100 % vychutnať niekoľko vyvrcholení v krátkom slede za sebou – voči mužom majú biologickú výhodu, ktorá im to umožňuje.

Aký je vedecký aspekt?

„Muži môžu z výnimočného výskytu viacerých orgazmov za sebou obviňovať evolúciu,“ vysvetľuje Dr. Kay. „Tvorba nových spermií po ejakulácii chvíľu trvá, preto mužské telo produkuje hormón s názvom prolaktín, ktorý mužov pred ďalším vyvrcholením na čas zablokuje. Je to preto, aby nestrieľali slepými a nelikvidovali ľudský rod! Ženy vôbec neprodukujú toľko prolaktínu, preto je ich „obdobie otáľania“ – čas, ktorý potrebujú medzi orgazmami – doslova nulový.“

Čo mám vyskúšať, ak chcem zistiť, či mi tento štýl robí dobre?

 • Ak sa chystáš na dlhý sex alebo sebaukájanie, prichystaj si lubrikant ako prevenciu pred bolestivosťou či odretím! Varianty na báze vody, ako Durex Play Feel, vyhovujú všetkým typom pokožky.
 • Precvičovanie Kegelových cvikov môže prispieť k viacnásobným orgazmom, no ženy, ktoré dosahujú viacero vyvrcholení za sebou hovoria, že kľúčom k tomuto výsledku je vlastný postoj. Po dosiahnutí prvého orgazmu sa mentálne nevypni, neuzavri to, neprevaľ sa na druhý bok a neukladaj sa k spánku; snaž sa byť čulá a nechaj na seba vplývať vzrušenie. Ak sa to má podariť, musíš tomu veriť!

 • Po vyvrcholení zvyknú byť genitálie extra citlivé a možno na nich nebudeš hneď chcieť cítiť vôbec nič. Chvíľu sa hraj s prsiami alebo sa bozkávaj na udržanie erotickej atmosféry a keď sa bude dať, znovu sa priamou cestou vyber do 2. kola.

*Prieskum medzi 1 500 sexuálne aktívnymi dospelými respondentami mužského a ženského pohlavia vo veku 16–64 rokov s viacerými možnosťami odpovede. Vypracovala v roku 2016 britská agentúra Ginger Comms zaoberajúca zákazníckym prieskumom.

Alix Foxová:

Alix Foxová je novinárka, moderátorka a lektorka v oblasti sexu, ktorá získala niekoľko ocenení. Moderuje obľúbený podcast novín The Guardiano sexe, Close Encounters (Blízke stretnutia), je stálou „poradkyňou v oblasti erotiky“  v programe The Modern Mann a je odborníčkou na sex a vzťahy v Durexe. Alixine príspevky nájdeš v tlačovinách, ako sú Marie Claire, Glamour, Cosmo, LOOK, Time Out, Vogue, The Independent a ďalších, a často spolupracuje s charitatívnou organizáciou Brook zameranou na sexuálne zdravie. Vášnivo verí v otvorenú a úprimnú konverzáciu o sexe a myslí si, že každý by mal mať prístup k dôveryhodným informáciám, ktoré mu pomôžu stať sa slobodnejším, zdravým a sexuálne uspokojeným človekom.