Breadcrumbs

ČO ROBIŤ, ABY DOSIAHLA VYVRCHOLENIE

ČO ROBIŤ, ABY DOSIAHLA VYVRCHOLENIE

Zabudni na diamanty – najlepší darček, ktorý možno dať žene, je vyvrcholenie! Odborníčka na sex Alix Foxová sa delí o najlepšie tipy pre mužov zamerané na dosiahnutie ženského orgazmu.

Nielen ženy chcú  #OrgasmsForAll a veria v to, že všetci by mali mať rovnaké právo na orgazmickú radosť. Mnoho mužov – všetci starostliví, dobrí a pozorní partneri – dôrazne stoja za názorom, že sex by mala byť fantastická zábava a maximálne uspokojenie pre dámy aj pre pánov, a zaujímajú sa o jej vyvrcholenie rovnako ako o vlastný orgazmus.

Ich motivácia v snahe doviesť ju k vyvrcholeniu sa zároveň neobmedzuje len na rodovú rovnosť a vlastné záujmy. U mnohých mužov vedomie, že ich láska si to užíva rovnako skvostne, značne zväčšuje ich vlastný pôžitok zo sexuálnych radovánok. Pozorovanie (a cítenie) ženského orgazmu môže byť neuveriteľne intímny a intenzívny erotický zážitok, ktorý oboch hlboko spojí, a vedomie, že u nej dokáže navodiť takéto úchvatné pocity, mu môže značne posilniť ego.

Ako sa jej teda dá pomôcť vyvrcholiť?

Dovedenie partnerky k orgazmu nie je vždy priamočiare, predovšetkým preto, že  každá žena je celkom iná: to, čo funguje pre jednu, sa druhej nemusí ani dotknúť, a často je to o uspokojení nielen tela, ale aj mysle.

Nižšie uvedený sprievodca by však mal pánov nasmerovať na správnu cestu a zaistiť, aby bol celý proces objavovania a experimentovania príjemný a pozitívny pre obe strany.

  • Zariaď, by sa cítila isto, zmyselne a uvoľnene

Mnoho žien hovorí, že ich schopnosť dosiahnuť orgazmus závisí od toho, ako sa cítia fyzicky aj psychicky. Snaž sa vytvoriť – a udržať – atmosféru, kde sa cíti dosť bezpečne a pohodlne na to, aby sa naozaj uvoľnila a nechala veci plynúť, kde cíti sexy a slobodne, nie nervózne, uponáhľane alebo pod lupou.

Zmätok môže niektorých ľudí rozptýliť natoľko, že sa nevedia sústrediť na rozkoš, preto sa snaž, aby bola spálňa pokojným, čistým a príjemným miestom. Nastav príjemnú teplotu (chceš, aby mala husiu kožu od vzrušenia, nie od zimy!) a nachystaj si pár vankúšov, ktorými jej môžeš podoprieť boky: vytvoríš si tým lepší prístup k bodu G [LINK TO ‘DIFFERENT TYPES OF ORGASM’ ARTICLE] pri polohách, keď leží pod tebou. Zakry ich saténovými alebo kožušinovými prikrývkami na zdôraznenie sexy pocitu na pokožke.

  • Skroť silu sprchy

Spoločná sprcha je vynikajúci spôsob začatia sexuálnych radovánok. Pomôže sa obom uvoľniť a vďaka nej sa môže cítiť istejšie, pretože pred osobnými aktivitami ako je orálny sex sa bude cítiť čisto a sviežo. Na vaginálnom sekréte zdravej ženy nie je nič nečisté, odporné ani neatraktívne, no hrejivé vzájomné osvieženie spláchne mnoho starostí z toho, že by mohla byť po dlhom dni spotená.

  • Nezabúdaj na bozky

Pred presunom do oblastí niže pása si doprajte čas na dlhé a precítené bozkávanie. Je dokázané, že bozky uvoľňujú úzkosť, znižujú hladinu stresového hormónu kortizolu a zvyšujú objem serotonínu v mozgu, „chemickej látky spokojnosti“. Toto všetko prispieva k uvoľneniu priateľky, ktorá bude mať väčšiu chuť na lásku.

  • Nešetri chválou na jej oblasť tam dolu

Keď ste obaja pripravení vydať sa na cestu na juh, nezabudni, aby si jej len čo sa dostaneš ku genitáliám, povedal, ako veľmi sa ti páčia. Skús niečo ako: „Fíha, vieš o tom, že máš úplne úžasné telo?“ Ženské telo má všetky možné tvary, veľkosti, farby a mieru riasenia a nanešťastie si príliš veľa žien myslí, že nie sú pekné. Zdôraznenie toho, že sa ti to, čo vidíš, páči a je ti cťou mať prístup k natoľko osobnej oblasti, môže zmazať mnoho jej obáv z odhalenia.

  • Skombinuj orálny sex so slovami

Rovnako ju nezabudni ubezpečiť o tom, ako skvelo tam dolu vonia a chutí, pretože aj toto môže byť zdroj obáv, ktorý jej môže brániť sa uvoľniť a blokuje schopnosť cítiť sa skvelo. Skús jej povedať „Chutíš lahodne“ alebo „Z tejto vône idem zošalieť“. Kvapka lubrikantu s príchuťou, ako je napr. Durex Play Strawberry, ju môže zbaviť starostí, ak je ešte stále nervózna z vlastných prirodzených štiav (a pridať štipku hravej a chutnej zábavy!). Neobsahuje cukor a je extra jemný, preto jej nepriťaží ani nezmení pH vo vagíne. 

  • Nesľubuj orgazmus. Len sa zaviaž, že sa postaráš, aby sa cítila dobre

Hoci máš obdivuhodné ciele, vyhlásiť, že „dnes sa vďaka tebe urobí“ alebo niečo podobné na ňu môže neúmyselne vyvinúť tlak, ako keby mala podať výkon a ak nedosiahne vyvrcholenie, sklame ťa alebo rozčúli. Miesto toho skús niečo ako „chcem, aby si sa dnes cítila čo najlepšie, a bol by som rád, keby si mi povedala, čo máš rada a čo na teba najviac pôsobí“. Povzbuď ju, aby vedela, že je OK, ak ti povie o svojej nálade, chúťkach a túžbach...

  • Lepšia komunikácia = lepší pocit

... a keď príde na komunikáciu, skús sa vyhnúť otázkam typu „Je to dobré?“ – pre tvoju lásku môže byť krajne nepríjemné odvetiť: „No, vlastne vôbec!“.

Miesto toho klaď konštruktívne otázky bez možnosti odpovede áno/nie, ako sú „Tvrdšie alebo jemnejšie?“, „Rýchlejšie alebo pomalšie?“, „Chceš vyskúšať inú polohu alebo zostaneme takto?“ Vyjadrovanie názoru týmto spôsobom povzbudí partnerku povedať, čo si naozaj myslí a chce. Ak ťa požiada o nejakú zmenu, neber to ako kritiku, povedz „OK, teraz budem robiť X, no hovor mi, ako sa pri tom cítiš“. Vďaka neustálej odozve s väčšou pravdepodobnosťou odhalíš, vďaka čomu dosahuje vrchol.

  • Na meranie minút použi hudbu

Hoci na dosiahnutie vyvrcholenia žene bežne treba 20 alebo viac minút*, niektoré dámy si bohužiaľ myslia, že by boli prehnané náročné, ak by od muža očakávali takúto dlhú stimuláciu. Pusti hudbu a povedzte partnerke: „budem ťa láskať najmenej po dohratie šiestej pesničky“ (takže okolo 20 minút). To jej dovolí sa uvoľniť s vedomím, že rozkoš náhle neprestane a tebe pomôže plne sa jej venovať po primerane dlhý čas bez potreby sledovať hodinky (čo môže pôsobiť, ako by si sa nudil, hoci sa v skutočnosti snažíš byť pozorný a dôkladný!).

  • Využi drobné časti spálňovej súpravy

Nové prezervatívy Durex Intense Orgasmic majú na vonkajšej strane špeciálnu textúru na zvýšenie jej stimulácie počas styku a aj vrstvu gélu s rozličnými účinkami, vďaka čomu zažije vzrušujúcu zmes chladivého, hrejivého a šteklivého pocitu, zvýši sa jej prietok krvi v genitáliách a podčiarkne, ako úžasne pôsobí každé zasunutie a vytiahnutie. Samozrejme vylúdenie ženského vyvrcholenia si často vyžaduje viac než len navlečenie šikovného kondómu, no takáto inovácia spolu so snahou uvoľniť ju a nájsť fyzické techniky a polohy, ktoré jej osobne vyhovujú, ti môžu dať špičkovú príležitosť pomôcť jej dopracovať sa k veľkému O!

Zároveň zváž použitie vibrátora Durex Intense Delight Bullet ako užitočnej hračky na svojej strane v snahe uspokojiť svoju dámu. Chlapi sa niekedy sexuálnych pomôcok boja a vnímajú ich ako „potenciálne náhrady penisu“ alebo „konkurenciu“, no v skutočnosti to nie sú nepriatelia, ale spojenci: nástroje, ktoré ťa podporia na ceste stať sa ešte lepším milencom. Skús použiť vibrátor na klitorise, kým budeš v nej, a uvidíš, ako vás to vzruší!

Zaujímajú ťa ďalšie tipy? Pozri sa sem, sem a sem

* Masters, William H.; Johnson, Virginia E.; Reproductive Biology Research Foundation (USA) (1966). Human Sexual Response. Little, Brown.

Alix Foxová

Alix Foxová je novinárka, moderátorka a lektorka v oblasti sexu, ktorá získala niekoľko ocenení. Moderuje obľúbený podcast novín The Guardiano sexe, Close Encounters (Blízke stretnutia), je stálou „poradkyňou v oblasti erotiky“  v programe The Modern Mann a je odborníčkou na sex a vzťahy v Durexe. Alixine príspevky nájdeš v tlačovinách, ako sú Marie Claire, Glamour, Cosmo, LOOK, Time Out, Vogue, The Independent a ďalších, a často spolupracuje s charitatívnou organizáciou Brook zameranou na sexuálne zdravie. Vášnivo verí v otvorenú a úprimnú konverzáciu o sexe a myslí si, že každý by mal mať prístup k dôveryhodným informáciám, ktoré mu pomôžu stať sa slobodnejším, zdravým a sexuálne uspokojeným človekom. 

.