Breadcrumbs

UROBME SA SPOLU

UROBME SA SPOLU

Sama dosiahneš orgazmus pomerne bez problémov, no keď si s niekým iným, už to nie je také ľahké? Vyber si a skombinuj tipy od Alix Foxovej na maximalizovanie šance dosiahnutia vyvrcholenia spolu s partnerom.

Zistiť, ktoré typy dotykov ťa vzrušujú, rozžeravia a nabudia pri masturbácii a experimentovaní osamote, je dôležitá súčasť spoznávania vlastného sexuálneho ja. Súkromné objavovanie toho, čo na teba pôsobí, položí skvelý základ pri budovaní vynikajúceho sexuálneho vzťahu s partnerom.

U žien však nie je nič nezvyčajné zistiť, že hoci samé vedia dosiahnuť orgazmus, s milencom sa im napriek tomu vôbec nedarí. „O“ jednoducho dezertuje!

Na vine môžu byť psychické i fyzické faktory: nemusí sa ti dostávať štýlu alebo dráždenia, ktoré potrebuješ, alebo nemusíš byť dostatočne uvoľnená, aby si sa tomu poddala.

Gél Durex Intense Orgasmic môže zvýšením citlivosti klitorisu počas styku podať orgazmu pomocnú ruku. No žiadny produkt nedokáže vyriešiť všetky problémy alebo dokonale zapasovať každému, predovšetkým ak k neschopnosti vyvrcholiť prispievajú emocionálne prvky.

Preto ti ponúkame pár ďalších návrhov na to, aby si sex vo dvojici vnímala ako niečo úžasné, a aj pred obecenstvom sa priblížila k dosiahnutiu vyvrcholenia, ktoré sa placho skrýva.

UKAZUJ A ROZPRÁVAJ:

Masturbuj pred partnerom, aby sa od najväčšieho odborníka – teba – dozvedel, kde presne a ako máš rada stimulovanie! Okrem toho, že ide o vzdelávacie cvičenie, to môže byť aj veľmi erotické. Prikáž milencovi, aby si sadol na stoličku oproti posteli a povedz mu, že mu predvedieš šou, ktorá si vyžaduje jeho plnú pozornosť. Ak vás oboch vzrušujú neslušné reči, využi ich na opis každého pohybu: čoho sa dotýkaš, ako rýchlo, či prstami krúžiš alebo šúchaš hore a dole. Okrem toho, že to znie neuveriteľne sexy, vokalizácia toho, čo vidí, mu pomôže si všetko lepšie zapamätať a neskôr to využiť v praxi.

SKRÝVAČKA:

Ak ťa predstava láskania vlastného tela pred prizerajúcim sa partnerom znervózňuje alebo sa hanbíš, môžeš ho požiadať, aby ťa sledoval cez pootvorené dvere. Niektorým ženám to pomáha navodiť pocit, že sú v miestnosti samé a ľahšie striasajú zábrany, a mnoho mužom sa voyerizmus „špehovania“ osobných chvíľ vlastnej partnerky zdá veľmi vzrušujúci. Prípadne ho posaď pred seba – a neuvidíš ho, ako sa pozerá – polož si jeho ruky na svoje, aby presne cítil, ako sa masíruješ a hladíš.

NÁJDITE SI SEXUÁLNE POLOHY, KTORÉ SIMULUJÚ TVOJ SPÔSOB MASTURBÁCIE:

Ležíš počas „práce v spodnom trakte“ na bruchu? Možno pritom tlačíš nohy k sebe? Na zopakovanie účinku vyskúšajte sex v polohách, ktoré sa podobajú na tie, pri ktorých pri onanovaní vyvrcholíš.

TRÉNUJ S PRIATEĽOM NA BATERKY:

Kúpa vibrátora alebo dilda zhruba rovnakej veľkosti ako partnerov penis na použitie osamote ti môže pomôcť objaviť uhly vniknutia a rytmus prirážania, ktorý môže pri spoločných chvíľach fungovať najlepšie.

ZLEPŠUJ SA SO ŠATKOU NA OČIACH:

V ideálnom svete by sme vo vlastnej koži všetci cítili hrdo, bez hanby a pokojne. Tento druh pohody vo vlastnom tele je fantastický cieľ. No medzitým existujú spôsoby na prácu s akýmikoľvek „mindrákmi“, kým robíš na tom, ako sa s nimi cítiš, triky, ktoré ti pomôžu oslobodiť sa a dôverovať si natoľko, aby si si ihneď vychutnala fantastický sex... vďaka čomu môžeš mať na oplátku fantastickejší pocit sama zo seba.

Ak si uvedomuješ, ako pri sexe vyzeráš, šatka na oči môže byť úžasná pomôcka. Zaviaž ňou oči partnerovi, aby si nemala pocit, že ťa uprene sleduje (zakryť mu oči môže vybičovať aj iné zmysly a navýšiť vzrušenie). Alebo si ju uviaž len ty: môže ti to pomôcť sústrediť sa, ako vlastne pôsobí každý dotyk a pohyb, a nenechať sa odradiť tým, ako vyzeráš. Okrem toho môže byť jemné svetlo sviečok chlácholivo lichotivé a zároveň romantické; na ďalšie zdôraznenie atmosféry použi vonné sviečky.

ZISTI, ČI PRADIEŠ PRI „CAT“:

Technika koitálneho zosúladenia („CAT“) je sexuálna poloha zameraná na maximalizovanie stimulácie klitorisu počas styku. Dosť sa podobá na základnú misionársku polohu, s výnimkou toho, že keď je muž hore, posunie sa asi o 15 cm vyššie nad telo partnerky, takže jej koreňom penisu tvrdo tlačí na klitoris. Partnerka si môže nohy buď ovinúť okolo neho alebo ich mať spolu. Rýchle prirážanie v tejto polohe je náročné, no jemné kolísanie môže priniesť ohromujúce výsledky.

PRED DOSPELÁCKOU ZÁBAVOU ZÁJDI NA ZÁCHOD:

Močenie po sexe pomáha predchádzať infekciám močových ciest spláchnutím všetkých baktérií, ktoré sa počas styku dostali do močovodu. No močenie pred sexom tiež nie je zlý nápad. Niektorým ženám sa zdá, že tesne pred orgazmom „si cvrknú“, preto zo strachu pred pomočením pred partnerom zadržiavajú moč. Ak vieš, že máš prázdny mechúr, nerobíš si toľko starostí a môžeš nechať vnemy prerásť vo vyvrcholenie.

ZOSTAV SI SÚBOR PIESNÍ NA NOČNÉ RADOVÁNKY:

Podfarbenie sexu hudbou nepomáha vytvoriť len rozpálenú atmosféru. Prehlušuje aj zvuky ako je praskanie postele – čo môže zničiť orgazmus, ak sa bojíš, aby vás nepočula rodina alebo spolubývajúci, alebo ťa jednoducho vyrušuje. A buďme aj úprimní: pri sexe sa môžu vyskytnúť aj dosť mľaskavé a prdivé zvuky! Hoci sú prirodzeným výsledkom vtláčania vzduchu do vagíny penisom – a potom jeho unikania – a najlepšie je sa na nich zasmiať alebo ich ignorovať, niektorí ľudia sa za ne tak hanbia, že im pokazia náladu a znemožnia vyvrcholenie. Hudba ich pomáha prehlušiť a pomalé, hladké krúženie partnerovej panvy v porovnaní s rýchlym pumpovaním znižuje aj pravdepodobnosť ich výskytu. Naozaj!

Alix Foxová

Alix Foxová je novinárka, moderátorka a lektorka v oblasti sexu, ktorá získala niekoľko ocenení. Moderuje obľúbený podcast novín The Guardiano sexe, Close Encounters (Blízke stretnutia), je stálou „poradkyňou v oblasti erotiky“  v programe The Modern Mann a je odborníčkou na sex a vzťahy v Durexe. Alixine príspevky nájdeš v tlačovinách, ako sú Marie Claire, Glamour, Cosmo, LOOK, Time Out, Vogue, The Independent a ďalších, a často spolupracuje s charitatívnou organizáciou Brook zameranou na sexuálne zdravie. Vášnivo verí v otvorenú a úprimnú konverzáciu o sexe a myslí si, že každý by mal mať prístup k dôveryhodným informáciám, ktoré mu pomôžu stať sa slobodnejším, zdravým a sexuálne uspokojeným človekom.