Breadcrumbs

Ako sa v sexe správne neviazať

Čo robiť a nerobiť v prípade nezáväzného sexu

Vzťah môže byť skvelý, ale možno naň ešte nie ste pripravení. Radšej by ste sa sústredili na prácu, koníčky alebo priateľov. Ešte sa netúžite usadiť alebo si len chcete poriadne užiť dovolenku. Sex nemusí ísť vždy ruka v ruke so záväzkami – ale stojí za to trochu si ho premyslieť, nech nám zábavu nič nepokazí.

  1. Chráňte sa. Každý nový partner prináša riziko pohlavných chorôb, a pokiaľ nepoužijete kondóm, zarábate si na problém (a možno i dieťa). Nezabudnite, že i orálny sex so sebou nesie riziká sexuálne prenosných infekcií (STI).

  2. Look and learn. Pozorujte ďalšie príznaky STI ako zapálenie, rany alebo bolesť pri pohlavnom styku. Kondómy vás neochránia pred všetkými infekciami, takže pred tým, ako použijete telo, použite hlavu. Pokiaľ máte pochybnosti, nerobte to.

  3. Pravidelne sa nechajte testovať. Mnoho STI neprejaví príznaky, a tak nechať sa testovať je jediný spôsob, ako si byť istí, že ste sa nenakazili.

  4. Emocionálna ochrana. Pokiaľ sa chcete počas sexu cítiť milovaní alebo si zdvihnúť sebavedomie, striedanie partnerov nie je to pravé pre vás. Koniec koncov si môžete privodiť orgazmus sami bez zlomeného srdca. Pre nezáväzný sex sa rozhodnite len vtedy, pokiaľ vás to nerozhádže.

  5. Chráňte svoju povesť. Pokiaľ budete prevádzkovať nezáväzný sex, niektorí ľudia vás za to môžu odsudzovať. Dobre si rozmyslite, komu sa s tým zveríte. Priatelia to s vami myslia dobre, tak počúvajte, pokiaľ o vás majú starosť.

  6. Buďte opatrní. Priviesť si domov niekoho, koho ste práve stretli, môže byť nebezpečné. Povedzte priateľom, kam idete, s kým tam idete a kedy sa vrátite – a nevoďte neznámych ľudí k sebe domov. Inak sa vám môže stratiť mobil – alebo stať niečo horšie.

  7. Buďte úprimní. Klamať niekomu, len aby ste ho dostali do postele, nie je fér a nemusí sa vám to vyplatiť. Či už ide o povesť, alebo neodbytného bývalého, klamať o sexe neprinesie nič dobré.

  8. Vyberajte si starostlivo. Pokiaľ sa s niekým poznáte už dlhší čas, je pravdepodobnejšie, že si vybudujete vzájomnú dôveru, náklonnosť a rešpekt – a tým pádom lepší sex. Na nezáväzný sex si nevyberajte niekoho, kto je do vás zamilovaný – nie je to voči nemu spravodlivé.

  9. Svojho milenca rešpektujte. Nezáväzný sex by mal priniesť pôžitok vám obom, tak sa uistite, že ten druhý si to užíva tak ako vy.

  10. Rešpektujte sami seba. Nezáväzný sex prevádzkujte len vtedy, keď si aj potom budete schopní stále vážiť sami seba. Po zdravom sexe sa necítite zle. Pokiaľ sa také pocity objavia, zamyslite sa nad tým, či je taký sex pre vás to pravé.
Nezáväzný sex by mal priniesť pôžitok vám obom, tak sa uistite, že ten druhý si to užíva tak ako vy.