Breadcrumbs

Nadmiera lásky

Nezabúdajte vo svojom vzťahu na romantiku

Na začiatku vzťahu každý prekypuje romantickým správaním, ale postupom času považujete partnera za samozrejmosť. Keď romantika vyprchá, sex ju obvykle nasleduje – ale pokiaľ vynaložíte úsilie a budete sa snažiť svojho partnera zviesť nehľadiac na to, ako dlho spolu ste, pravdepodobne medzi vami plameň vášne len tak nevyhasne.

  1. Vyhraďte si spoločný čas: Vyhraďte si čas len pre vás dvoch a striedajte sa vo výbere schôdzky, aby ste sa vyhli stereotypu. Stanovte presný deň v týždni – napríklad každý utorok – a držte sa toho. Váš vzťah občas musí byť v živote prioritou. Radšej sa dohodnite na jednom večeri v mesiaci, ktorý však dodržíte, než každý týždeň, aby z toho väčšinou nezišlo.

  2. Počúvajte: Na prvých schôdzkach väčšinou strávime veľa času rozprávaním, objavovaním spoločných záľub a vášní. Po nejakom čase prestaneme partnera počúvať a zabudneme, prečo sme sa do neho vlastne zamilovali. Každý deň si nájdite čas na to, aby ste sa porozprávali, a preukážte svojmu partnerovi rešpekt tým, že mu venujete pozornosť. Ľudia sa časom menia a vyvíjajú a len vďaka rozprávaniu sa budete vyvíjať spolu.

  3. Nebuďte stále spolu: Toto je dôležité, najmä ak žijete spolu. Pokiaľ sa stretávate s priateľmi len spolu a trávite spolu všetok čas, pravdepodobne sa začnete nudiť, pretože sa začnete domnievať, že už aj tak viete všetko, čo vám partner hovorí. Vytvorte si v živote rovnováhu a vyhraďte si čas na priateľov – a len na seba – a určite vám bude váš partner pripadať vzrušujúci i po desiatich rokoch.

  4. Nech je každý deň romantický: Niektoré páry odkladajú romantiku až na Valentína, narodeniny a výročia, ale to len prinesie stres, pretože tieto dni musia byť „perfektné“. Namiesto toho dajte partnerovi najavo každý deň, že je pre vás výnimočný. Či už je to milostný list na vankúši pred tým, ako odídete do práce, príprava jeho obľúbeného jedla, alebo len keď mu vystrúhate kompliment, trocha romantiky každý deň povedie k nadmiere lásky.

  5. Kompromis: Romantika nie je len o ružiach a čokoláde. Niekedy jednoducho len ustúpiť partnerovi bez zbytočnej zlosti je to najromantickejšie gesto zo všetkých – samozrejme, len pokiaľ to nie je zakaždým len z jednej strany.
Dajte partnerovi najavo každý deň, že je pre vás výnimočný.