Preskočiť na hlavný obsah

Všetky informácie nájdete na našej stránke Sťahovanie výrobku z trhu

Máme viac ako 80 rokov skúseností s výrobou kondómov. A tak nikoho neprekvapí, že sú kondómy Durex svetovou jednotkou.

Všetky kondómy sa vyrábajú iba z najkvalitnejších surovín. Každý je elektronicky testovaný na trhliny a nedostatky. Tiež sme o krok vpredu v inovácii.

To znamená, že všetky štandardné kondómy Durex majú tvar „easy-on“, ktorý uľahčuje a urýchľuje nasadzovaniea zaisťuje pohodlnejšie nosenie.

Každý kondóm Durex je elektronicky testovaný, aby sme sa uistili o jeho dokonalosti.

Z každej dávky sa náhodne vyberú vzorky kondómov na prísnejšie testy kvality.

Po tom, čo sa zmeria hrúbka a dĺžka, vzorky podstúpia test nafúknutia vzduchom, aby sa skontrolovala sila prasknutia a pružnosť (kondóm Durex bežne udrží až 40 litrov vzduchu bez toho, aby praskol).

Robí sa aj test na praskliny.

Vzorky kondómov sa naplnia vodou a na jednu minútu sa položia na pijavý papier, ktorý odhalí prípadné presakovanie.

Každý mesiac sa vo výrobniach Durexu urobia zhruba dva milióny testov na presakovanie.

Ak vzorka niektorým z testov neprejde, celá dávka je vyradená!

Kondómy Durex nastavujú štandardy kvality na celom svete tým, že tie národné aj medzinárodné spĺňajú aj prekonávajú.

Dokonca sme sprísnili požiadavky na značku Kvalita Durex, aby sme boli o krok dopredu pred regulačnými štandardmi.

Tu je príklad…

Medzinárodný štandard pre test nafúknutia vzduchom požaduje, aby kondóm vydržal nafúknutie 18 litrami, kým praskne. No my vyžadujeme 22 litrov – a bežný kondóm Durex vydrží napustenie až 40 litrami vzduchu.

Nie. Hrúbka kondómu nutne neurčuje jeho bezpečnosť.

Kondómy Durex s príchuťou sú určené predovšetkým na vaginálny sex. No ak sa rozhodnete použiť ho pri orálnom sexe, lubrikant je pri požití bezpečný. Neodporúčame používať rovnaký kondóm na orálny a vaginálny sex, ale nasadiť nový.

Nebol urobený žiadny prieskum o použiteľnosti kondómov pod vodou alebo vo vode. V takom prostredí je väčšie riziko napr. zošmyknutia. Aj keď by soľ v morskej vode nemala mať nepriaznivý vplyv na materiál kondómu, chemické látky v bazénoch (napr. chlór a ozón) by ho s najväčšou pravdepodobnosťou poškodili. Prítomnosť kúpeľových olejov alebo iných látok vo vode či nanesených v sprche môžu mať nepriaznivý vplyv na vlastnosti materiálu latexového kondómu.

Momentálne neexistujú žiadne zvláštne štandardy na výrobu kondómov pre análny sex. Zvlášť pred análnym sexom sa však odporúča potrieť nasadený kondóm lubrikantom na vodnej alebo silikónovej báze, aby sa predišlo riziku prasknutia alebo zošmyknutia.

Vzhľadom na to, že získanie informácií o výrobku zaberie dlhší čas, poskytujeme len číslo šarže pre políciu a bezpečnostné zložky. No tu sú všeobecné informácie.

Fólie a škatuľky Durex sú číslom šarže a dátumom spotreby potlačené pred opustením výrobne, zabalia sa a pripravia na prepravu. Obvykle to trvá 90 dní, kým zásielka dorazí do nášho skladu, odkiaľ sú výrobky prepravené k maloobchodníkom a idú do predaja. Dátum spotreby je termín, dokedy sa dá kondóm na základe vedeckých poznatkov o trvanlivosti použiť, ako je to vyznačené na štítku. Bežná trvanlivosť kondómov Durex je 5 rokov. Momentálne je jedinou výnimkou nelatexový kondóm Durex Avanti Bare so životnosťou tri roky.

Napríklad dátum spotreby 2014-05 označuje, že kondóm bol vyrobený v máji 2009 a v obchodoch pravdepodobne po auguste 2009.

Dlho boli lubrikanty spájané len s gaymi a ženami trpiacimi vaginálnou suchosťou.

No medzi ľuďmi sa rozrastá trend používať lubrikanty, aby si spríjemnili sex.

Lubrikanty prinesú intenzívnejšie pocity, štipku zábavy alebo pomôžu k zvlhčeniu.

Lubrikačné gély Durex Play boli špeciálne navrhnuté tak, aby zaistili ten najviac sexy zážitok!

Nie. Existuje mnoho dôvodov, prečo žena trpí suchosťou, vrátane stresu, obdobia po pôrode, používania tampónov a zmien v hladine hormónov.

Áno. Lubrikanty Durex sú všetky na vodnej báze, a tak sa dajú bezpečne použiť s kondómami.

Kdekoľvek a kamkoľvek.

Lubrikanty Durex Play sa dajú naniesť na celé telo a ich požitie je bezpečné.

Jediné, čo neodporúčame, je použiť lubrikant spôsobujúci mravčenie pri análnom sexe. Niekomu môže priniesť o niečo silnejšie pocity než iným.

Pre mnoho ľudí je spojenie lubrikantu s masážnym strojčekom príjemné prekvapenie.

Masážny strojček tak lepšie kĺže po tele – ľahšie prináša intenzívnejšie pocity.

Všetky lubrikačné gély Durex Play sa dajú celkom bezpečne použiť s akýmkoľvek typom masážneho strojčeka a ľahko sa vymývajú vodou.

Tu neplatia žiadne pravidlá. Najlepšie je uvoľniť sa, vychutnávať si to a experimentovať.

Ak to skúšate prvýkrát, jednoducho vytlačte malé množstvo na končeky prstov a jemne naneste na intímne partie. Lubrikant sa dá použiť s kondómom alebo bez neho – buď až po jeho nasadení, alebo pred ním.

Dávajte si pozor, nech ho nenanesiete príliš veľa pred nasadením kondómu, pretože by sa mohol počas pohlavného styku zošmyknúť. Vždy sa dá naniesť viac.

Osobné masážne strojčeky boli navrhnuté najmä pre ženy, ale dajú sa použiť aj vo dvojici. Navyše, stojí za to spomenúť, že aj muži si môžu užiť stimuláciu osobným masážnym strojčekom.

Výrobky Durex Play Vibrations sa dajú bezpečne použiť v sprche.