Aj keď máte svoju obľúbenú sexuálnu polohu, vždy je zábavné skúšať nové veci.

Možno ste zaseknutý v rutine a hľadáte spôsob, ako veciam dodať grády, alebo premýšľate o prvom spoločnom sexe a snažíte sa prísť na to, ako začať.

Či už tak alebo onak, objavenie vašich obľúbených polôh bude vyžadovať mnoho objavovania. A či už ste dlhodobý pár alebo ste ešte len na začiatku spoločnej sexuálnej cesty, tu je zoznam základných polôh, ktoré vás nadchnú.

Tvárou v tvár

Polohy tvárou v tvár sú na začiatok najlepšie. Misionárska poloha poskytuje ten najlepší uhol pre skvelú komunikáciu a očný kontakt.

To znamená, že môžete z výrazu tváre partnera/partnerky lepšie poznať, čo se mu/jej páči, a čo nie. A pokiaľ je to váš prvý sex a ste trochu nervózny, pomôže vám to počas celého aktu dávať partnerovi spätnú väzbu o intenzite a rýchlosti, vďaka čomu sa budete cítiť uvoľnenejšie a že máte veci pod kontrolou.

Môžete tiež skúsiť prepliesť nohy a trieť sa o seba navzájom telom pre obmenu toho, ako sa práve cítite, alebo zdvihnúť nohy k objavovaniu nového uhla alebo hĺbky prieniku.

Existuje pádny dôvod, prečo mnoho párov uvádza starú dobrú misionársku polohu ako jednu zo svojich najobľúbenejších. Skúste ju sami a zistíte prečo.

Sed obkročmo

Ďalšej klasike sa občas hovorí aj poloha na koníčka, v ktorej jeden z vás obkročmo nasadne na druhého s pokrčenými kolenami smerom k partnerovi.

Táto poloha dovoľuje tomu hore kontrolovať rýchlosť, hĺbku a uhol prieniku, čo mu niekedy môže pomôcť rýchlejšie vyvrcholiť.

Ale žiaden strach, partner ležiaci dole si tiež užíva. Môže sledovať show, zatiaľ čo partnerka odvedie všetku prácu.

Pokiaľ sa vám páči pozorovať svoje telá, je to poloha práve pre vás. Možno vďaka nej tiež budete cítiť silnejšie emočné prepojenie, pretože sa do nej silno zapája sexy očný kontakt.

Pokiaľ ste šťastlivec, ktorý bol v polohe na koníčka „osedlaný”, môžete preskúmavať partnerkine telo rukami a tiež jej podoprením bokov pomôcť pohybovať sa hore a dole.

Ide o naozaj intenzívnu polohu pre oboch partnerov a mnoho párov si ju úplne zamilovalo.

Sex zozadu

Poloha na psíčka znamená, že preniknete do partnerovho/partnerkinho tela zozadu, zatiaľ čo ste obaja na kolenách. Táto poloha zvyčajne dovoľuje hlbší prienik.

Poloha na psíčka je šampión medzi polohami z mnohých dôvodov. Je to poloha, v ktorej sa môžete voľne pohybovať, čo zaisťuje dostatok príležitostí sa partnera dotýkať. Navyše obaja zúčastnení môžu určovať hĺbku a intenzitu prirážania. Mnoho ľudí hovorí, že v tejto polohe dokáže ľahšie vyvrcholiť.

Tieto základné sexuálne polohy sú dobrou štartovacou pozíciou, z ktorej môžete vy a váš partner vyraziť na cestu za objavovaním jeden druhého. A čo je ešte lepšie, všetky vám dajú možnosť zapojiť lubrikačné gélyerotické hračky, aby bola ešte väčšia zábava.

Keď budete pripravený zájsť ešte o krok ďalej, môžete vyskúšať niektoré sexuálne polohy pre pokročilých.

RB-M-01606