Nie je žiadnym tajomstvom, že mnoho žien nedosiahne orgazmus penetráciou. Našťastie je ale možné ženu potešiť mnohými úžasnými spôsobmi pomocou rúk (a úst, viac o orálnom sexu tu).

Uspokojenie partnerky pomocou prstov je nielen skvelý spôsob, ako sa dozvedieť viac o jej tele a prísť na to, čo má rada, navyše to môže byť stredobodom samotného sexuálneho zážitku.

Všetko o vagíne

Je dôležité vedieť, s čím prichádzate do kontaktu, a to ešte predtým, ako sa pustíte do akcie. Najskôr si poďme vysvetliť rozdiel medzi vagínou a vulvou a ako to tam dole vôbec funguje.

Termín vagína technicky vzato označuje iba svalový priechod (kadiaľ vychádzajú von bábätká),  ktorý spája pošvu s vulvou. Zatiaľ čo vulva predstavuje všetko, čo je zvonku vagíny – teda venušin pahorok, malé pysky ohanbia (labia minora) a veľké pysky ohanbia (labia majora) – tiež známe ako „pery“, klitoris, ústie vagíny a hrádzu (kožu medzi vstupom do vagíny a konečníkom).

Je tu toho veľa na preskúmanie… a do prstovania ženy môžete zahrnúť všetky oblasti, ktoré sa jej zapáčia. Pokiaľ chcete skúsiť trochu iný prístup, skúste ju prstovať zozadu.

Nech už sa rozhodnete vydať ktoroukoľvek cestou, pamätajte si, že hlavnou oblasťou záujmu sú klitoris a vstup do vagíny, avšak celá táto oblasť je citlivá a zaslúži si pozornosť.

Zistite, čo sa jej páči

Každá žena je trochu iná, ale väčšina z nich masturbuje, takže pravdepodobne už bude mať predstavu o tom, čo ju vzrušuje. Požiadajte partnerku, nech pred vami masturbuje, aby ste videli, čo sa jej páči. Položte svoju ruku na jej, aby ste cítili, ako rýchlo s ňou pohybuje, ako silno na ruku tlačí a kde sa jej to páči.

Pokiaľ je príliš nesmelá na to, aby vám to sama ukázala, je načase pustiť sa do menšieho prieskumu sám.

Dostaňte ju do nálady

Zamieriť rovno ku klitorisu alebo dovnútra vagíny nie je nikdy najlepší nápad… aj predohra potrebuje vlastnú predohru. Či už je to bozkávanie, dotýkanie sa jej tela alebo spomalenie, rozsvietenie sviečok a masáž ramien, kým sa do toho pustíte, čím uvoľnenejšia na začiatku bude, tým lepší zážitok si obaja odnesiete.

Zapojenie lubrikantu do akcie je vždy dobrý nápad – pomôže vašim prstom hladko kĺzať, čo spríjemní celý zážitok. Lubrikanty sa vyrábajú v mnohých verziách, vrátane typov na báze vody a na báze silikónu – stimulačný gél pomôže k ešte intenzívnejšiemu dráždeniu klitorisu. Tiež môžete začať masírovaním vnútornej strany jej stehien a oblasti okolo vstupu do vagíny pre dlhšiu predohru.

Údržba nástrojov je zásadná

Postarajte sa o to, aby boli vaše ruky čisté a nechty krátke – ostré nechty a prstovanie nie je dobrá kombinácia. Vďaka tomu bude celý zážitok príjemnejší, krátke nechty a čisté ruky však tiež pomôžu vyhnúť sa drobným trhlinkám vo vagíne, ktoré po prvé nie sú ničím príjemným a po druhé môžu viesť k infekcii a zvýšiť riziko nakazenia sexuálne prenosnou infekciou.

Použite obe ruky

Nemusíte sa obmedziť na používanie iba jednej ruky. Druhou jej môžete láskať prsia alebo jej hladiť stehná – prípadne sa sústrediť prstami jednej ruky na klitoris a druhú použiť na penetráciu.

Začnite s jedným prstom a pridávajte ďalšie, keď sa vzruší alebo si povie, že chce viac. Nech  už ste počuli čokoľvek, rozhodne sa nesnažte dostať do nej celú päsť, okrem prípadov, keď si to vyslovene vyžiada – pre väčšinu žien je snaha zmestiť dovnútra viac než dva tri prsty absolútne NIE.

Ako sa hrať s klitorisom pomocou prstov

Klitoris obsahuje najmenej 8 000  nervových zakončení. Možno zvonku vyzerá len ako malý gombík, ale v skutočnosti siaha omnoho hlbšie než by ste hádali – niekedy aj viac než 12 centimetrov. K jeho stimulácii skúste jemne uchopiť venušin pahorok a pohybovať rukou zo strany na stranu. Ďalšie techniky, ako potešiť ženu rukami, zahŕňajú:

  1. Jednou rukou roztvorte veľké pysky ohanbia, spodnú stranu dlane položte na klitoris a prsty druhej ruky použite na penetráciu.
  2. Kĺžte prstami v tvare písmena V hore a dole po klitorise.
  3. Dotýkajte sa bruškami prstov venušinho pahorku a klitorisu alebo krúžte prstami okolo klitorisu v nekonečných kruhoch.

Experimentujte s rôznymi technikami, rýchlosťou a tlakom, aby ste zistili, čo funguje najlepšie, ale pamätajte na to začať jemne a pomaly pridávať na intenzite – klitoris dokáže byť nesmierne citlivý.

Ako dosiahnuť bod G

Je, alebo nie je, to otázka? Tí, ktorí v existenciu bodu G veria, si vo všeobecnosti myslia, že je umiestnený asi 5 centimetrov hlboko vo vagíne. Niektoré ženy prisahajú, že bod G majú a iné neveria, že vôbec existuje. Tak či onak nezaškodí situáciu preveriť. Ako na to:

  1. Keď bude ležať na chrbte vložte jeden alebo dva prsty dovnútra a predstavujte si, že sa snažíte dotknúť jej pupka z vnútornej strany – to je ten smer, ktorým sa budete uberať, v skutočnosti ale nepôjdete tak hlboko dovnútra.
  2. Trik je v uhle, pod ktorým do vagíny vstupujete, a použití krúživého pohybu k jemnej masáži vrcholu vagíny.
  3. Pokiaľ ucítite oblasť, ktorá pripomína výbežok, a jej povrch je na dotyk hrubší, ste na dobrej ceste.

Zapojenie prstov nie je len súčasťou predohry. Môže ísť o skvelý spôsob, ako jej ukázať, ako veľmi si užívate ju uspokojovať, a tiež ľahký spôsob, ako ju vzrušiť, keď penetrácia nie je na programe dňa.

Prsty sa vám budú hodiť aj v prípade, že budete hotový skôr, aby ste ju nemuseli nechať na suchu.

RB-M-01609