Breadcrumbs

Od XXX k ZZZ

Ako bojovať s nudou v sexe

Jedna z najčastejších otázok, čo chodí do našej sekcie, je „Čo robiť, aby vášeň nevyprchala?“, zatiaľ čo „žili šťastne až do smrti“ je kúzelný koniec v rozprávkach. V skutočnosti sa mnohým párom nedarí udržať plameň vášne dlho. Skúste naše tipy na zahnanie nudy.

  1. Všímajte si svoje vlastné potreby. Mnoho ľudí sa obetuje a dáva prednosť potrebám milenca pred svojimi. Aj keď sa to zdá kontraintuitívne, môže to vziať chuť na sex a viesť k bezvýchodiskovým pocitom. Keď budete šťastní, nezávislí a sebaistí, stanete sa žiaducejšími.

  2. Starajte sa o svojho milenca. V začiatkoch vzťahu sa ľudia snažia navzájom ohromiť. Len čo partnerovo srdce „získate“, začnite ho brať ako samozrejmosť. Zveďte svojho milenca – či už pochvalou, drobnými pozornosťami, masážou chodidiel, alebo čímkoľvek, čo má rád.

  3. Buďte aktívna. Strata libida má väčšinou čo do činenia so životným štýlom. Spoločné cvičenie vám rozprúdi krv a dostane vás do správnej formy.

  4. Žite zdravo. Nezdravá strava, pitie, drogy (legálne aj nelegálne), nedostatok spánku a pohybu zaženie libido do kúta.

  5. Bozkávajte sa. Na začiatku vzťahu sa väčšina párov neustále bozkáva, ale po nejakom čase to opadne. Pri bozkávaní budete bližšie partnerovým feromónom – látkam sexuálnej príťažlivosti, ktoré nabudia túžbu.

  6. Dbajte o seba. Rozmaznávajte svoje telo, nech vyzeráte rovnako dobre ako na prvých schôdzkach – a predveďte sa v slušivej spodnej bielizni.

  7. Okoreňte vzťah. Páry obvykle v začiatkoch vzťahu experimentujú, a ako prídu na to, čo im vyhovuje, zapadnú do rutiny. Vyskúšajte nové polohy, hračky, rôzne techniky počas predohry alebo aj výstrednosti, aby ste to vyvážili. Alebo prečo nie všetko, čo sme zmienili?

  8. Vymeňte si roly. Množstvo ľudí zabŕdne do roly pasívneho alebo aktívneho partnera. Prehoďte si to – ak ste vy ten, kto neustále robí prvý krok, povzbuďte svojho milenca, nech je to tentoraz on. Ak ste vy ten pasívny, prekvapte ho a vrhnite sa naňho.

  9. Podeľte sa o fantázie. Skvelý sex zahŕňa aj mozog, nielen telo, takže ho pokojne zapojte.

  10. Buďte romantickí. Sex a láska k sebe patria. Čím viac svojho partnera poznáte, tým otvorenejší k nemu môžete byť. Pamätajte na to a potom nie je dôvod, prečo by sex nemohol byť s každým ďalším ešte lepší.
Vyskúšajte nové polohy, hračky, rôzne techniky počas predohry alebo aj výstrednosti, aby ste to vyvážili…