Breadcrumbs

SPOZNÁVAJ SA…

SPOZNÁVAJ SA…

Stručný sprievodca ženskou autoerotikou, objavovaním a spoznávaním vlastného tela od odborníčky na sex Alix Foxovej

Chceš poznať jedinečný tajný kľúč k úžasnému sexu určený pre všetky ženy?
Spoznať vlastné telo.

Poznať vlastné telo a cítiť sa v ňom dobre. Naučiť sa, ktorých častí je skvelé sa dotýkať a aké typy dotykov sú najúžasnejšie. Stať sa skutočnou najlepšou kamoškou vlastného tela.

Žiadna žena nie je úplne rovnaká. Na objavenie jedinečného prepojenia vlastného tela je nevyhnutná masturbácia a sebaobjavovanie – toho, čo ťa vzrušuje a čo nudí. Keď prídeš na to, ako si vychutnať vlastné telo, byť sama sebou pred sebou, uspokojivý, iskrivý sex s partnerom bude jednoduchší. 

No napriek dôležitosti sebauspokojenia sa väčšina z nás nenaučila, ako objavovať vlastné telo. A ak aj pravidelne masturbuješ alebo zažívaš skvelý sex, je zdravé skúšať nové spôsoby sebauspokojenia, predovšetkým preto, že telo sa časom mení. Tu je pár návrhov návrhov, ako začať vlastnú cestu objavovania slasti...

Zamysli sa

Poriadne si obzri genitálie v zrkadielku alebo sa posaď pred veľké zrkadlo, aby si mala obe ruky voľné a mohla skúmať. Ak potrebuješ identifikovať, čo je čo, pozri si nákres.

Mnoho žien ešte nikdy zblízka nevidelo ženské genitálie. Pornografické snímky sú často digitálne upravené, aby vyzerali úhľadne a symetricky a nereprezentujú celé spektrum vzhľadu dámskych partií, preto nemusí byť ľahké vedieť, čo je „normálne“. Pravdu? Všetky formy sú normálne! A každá forma má silu a potenciál vyvolať úžasné pocity. Čím si schopnejšia milovať to, čo máš, tým skôr ti to bude príjemné.

Spoj sa sama so sebou

Prstami preskúmaj, aký je to pocit dotýkať sa rôznymi spôsobmi rôznych častí tela, vnútri aj na povrchu. Mnoho žien sa pri diagonálnom hladkaní alebo trení klitorisu cíti úžasne, no neexistuje zlý pohyb – vyskúšaj viacero a zisti, čo ti vyhovuje, pretože na každú z nás zaberá niečo iné!

Experimentuj s klepkaním po klitorise alebo okolo neho ukazovákom opisuj malé krúžky prerušované silnejšími cvrnknutiami alebo štípancami na vyvolanie vzrušujúceho pichnutia. Skús si končekmi prstov zľahka štekliť pysky, potom celú oblasť zakry rukou a pritlač na ňu, čím v nej zvýšiš prietok krvi a citlivosť. Striedaj letmé a dôrazné dotyky. Hraj sa! Všetko, pri čom sa cítiš dobre, je dobré.

Keď objavíš kombináciu pohybu + miesta, ktorá vyvoláva slasť, pokračuj. Mnoho dám potrebuje na dosiahnutie orgazmu opakovanú a súvislú stimuláciu, preto sleduj, čo sa bude diať, keď odhalíš typ dotyku, ktorý ťa nakopne a budeš v ňom pokračovať.

Neponáhľaj sa

Štúdie ukazujú, že hoci ženy zvyknú dosiahnuť orgazmus skôr keď sú samé než s partnerom, aj tak im to trvá približne 20 minút a nie je nezvyčajné, ak aj omnoho viac.* Mnoho dám si myslí, že nemôže dosiahnuť orgazmus jednoducho preto, lebo si nedali poriadnu šancu.

Nerob z „veľkého O“ veľkú vedu

Počas sebaláskania sa neustále nezaoberaj len tým, aby si dosiahla vyvrcholenie. Vychutnávaj si celý proces objavovania a uži si všetko, čo je príjemné. Pátraš, nepíšeš test, preto si nerob starosti, ak vyvrcholenie nedosiahneš.

Okrem toho obavy z toho, či sa urobíš alebo nie, môžu odohnať orgazmus!

Zisti, či je napínanie príjemné

Napínanie svalov počas masturbácie môže pomerne prekvapivo zosilniť vnemy. Skús krčiť a vystierať prsty na nohách, napínať svaly na zadku alebo vystierať napnuté nohy. Rytmické napínanie a uvoľňovanie môže byť príjemné.

Na pôžitok zo sexu môžu mať výrazný účinok predovšetkým svaly panvového dna. To sú tie, ktoré zvieraš pri močení, aby si prerušila prúd moču. Skús ich napnúť počas láskania vlastného tela; vo vagíne by si mala cítiť napätie a povzbudenie.

Zmeň polohu, nielen miesta a spôsob, akým sa dotýkaš samej seba...

Veľa žien počas sebaukájania automaticky leží na chrbte, no tak ako na teba pôsobia odlišne rozličné polohy pri sexe, môže zmena polohy pri masturbácii zmeniť jej účinok.

Experimentuj, ako by si kolenami obopínala partnera, alebo sa daj na všetky štyri. Prehni sa cez nábytok. Doširoka roztiahni nohy alebo ich pevne pritlač k sebe.

... a neláskaj sa len medzi nohami

Aký pocit v tebe vyvoláva ťahanie za bradavky alebo za vlasy? A čo tak prejsť si prstami po vnútornej strane stehien alebo po perineu: kúsku pokožky medzi vagínou a konečníkom? Hladkanie krku alebo vnútornej strany kolien?

Priloženie ruky na spodnú časť brucha a potlačenie nahor, kým si druhou rukou hladia klitoris, oceňuje mnoho žien, pretože tým vzniká extra napätie a stiahnutie vo vaginálnej oblasti.

Vyskúšaj lubrikant alebo stimulačný gél

Po použití lubrikantu bude každý dotyk obzvlášť hebký. Bráni ťahaniu pokožky a predchádza jej odretiu počas dlhého objavovania! Je to jednoduchý produkt, ktorý sa ľahko používa, no môže mať veľký dopad. Dobrý začiatok je lubrikant na báze vody, ako je Durex Play Feel.

Ďalšie lubrikanty a gély zosilňujú vnímanie a majú ďalšie účinky. Durex Intense Orgasmic Gel zosilňuje citlivosť klitorisu a vyvoláva vzrušujúcu zmes chladivého, hrejivého a šteklivého pocitu naraz. Vmasíruj si pár kvapiek do pokožky a uvidíš, ako zdôraznia každý dotyk...

Mohla by ti zmena dýchania vyraziť dych?

Niektoré ženy si všimli, že zmena tempa dýchania tesne pred vyvrcholením ich môže posunúť k orgazmu. Sleduj, čo sa stane, keď sa počas láskania obzvlášť zhlboka nadýchneš, zalapeš po dychu alebo ho na chvíľu zadržíš.

Vyskúšaj, či ti pomôže pomôcka

Vibrujúce hračky neponúkajú len slastné vrnenie, tie väčšie ti môžu pomôcť dotknúť sa vnútorných častí, na ktoré by si len prstami asi nedočiahla. Zainvestuj do vibrátora Durex Intense Delight Bullet na klitoris a do Durex Intense Pure Fantasy na vaginálnu stimuláciu.

To, čo sa deje hore, vplýva na to, čo sa deje dole...

Mozog je jedným z najdôležitejších orgánov zapojených do sexuálnych radovánok. To, čo ti beží hlavou, vplýva na to, čo sa deje v posteli. Čím uvoľnenejšia, sebaistejšia a vzrušenejšia si psychicky, tým lepšie sa cítiš fyzicky.

Predstava vzrušujúcej scény ťa môže urobiť príťažlivejšou aj v skutočnosti, preto dovoľ túlať sa hlave aj rukám... Čítanie erotických príbehov, počúvanie hudby alebo púšťanie audioknihy pre dospelých ti môže pomôcť navodiť správnu atmosféru a povzbudiť predstavivosť.

Na druhej strane prerušenie a rozptyľovanie môže všetko pokaziť a ihneď ťa vyhnať zo vzdychacej zóny! Takže si vypni telefón a naplno sa venuj samej sebe.

 

* Masters, William H.; Johnson, Virginia E.; Reproductive Biology Research Foundation (USA) (1966). Human Sexual Response. Little, Brown.

 

Alix Foxová

Alix Foxová je novinárka, moderátorka a lektorka v oblasti sexu, ktorá získala niekoľko ocenení. Moderuje obľúbený podcast novín The Guardiano sexe, Close Encounters (Blízke stretnutia), je stálou „poradkyňou v oblasti erotiky“  v programe The Modern Mann a je odborníčkou na sex a vzťahy v Durexe. Alixine príspevky nájdeš v tlačovinách, ako sú Marie Claire, Glamour, Cosmo, LOOK, Time Out, Vogue, The Independent a ďalších, a často spolupracuje s charitatívnou organizáciou Brook zameranou na sexuálne zdravie. Vášnivo verí v otvorenú a úprimnú konverzáciu o sexe a myslí si, že každý by mal mať prístup k dôveryhodným informáciám, ktoré mu pomôžu stať sa slobodnejším, zdravým a sexuálne uspokojeným človekom.