Breadcrumbs

Čo ide hore, musí aj dolu

Jeho ťažkosti s orgazmom

Zatiaľ čo je všeobecne známe, že sú to ženy, kto má problémy s orgazmom, predpokladá sa, že muži sú pripravení stále. V skutočnosti môžu mať muži rovnako veľa ťažkostí ako ženy.

  1. Erektilná dysfunkcia: To, že si chcete užiť práve teraz, neznamená, že sa to tiež na požiadanie stane. Stres a obava zo zlyhania si môžu vybrať svoju daň a môže to ovplyvniť množstvo ďalších vecí, vrátane alkoholu, predpísaných alebo nepredpísaných liekov a nezdravého životného štýlu. Niekedy sa vám skrátka len telo snaží povedať, že nie ste na sex s partnerom pripravení.

  2. Predčasná ejakulácia: Či už je to neskúsenosťou, nízkym sebavedomím, alebo skrátka len veľkým vzrušením, nie je dôvod sa kvôli tomu znepokojovať, ak sa to nestáva zakaždým. Môžu pomôcť kondómy odďaľujúce orgazmus, alebo ak ste schopní vyvrcholiť viackrát, počkajte, až sa telo spamätá, a potom to skúste znovu. Druhá erekcia obvykle trvá dlhšie než tá prvá (aj preto niektorí muži pred tým, než idú na rande, masturbujú – to je ďalšia metóda, ako sa s tým vyrovnať). Je množstvo spôsobov, ako partnerku uspokojiť orálne alebo ručne – a jej orgazmus môže urýchliť aj krúžok lásky.

  3. Oneskorená ejakulácia: Takisto môže nastať moment, keď chcete vyvrcholiť, ale nejde to. Dôvodom pravdepodobne bude stres, lieky, alkohol alebo niektorá z mnohých ďalších príčin. A znovu, ak sa to nestáva veľmi často, nie je sa prečo trápiť – len vaša partnerka bude potrebovať uistiť, že vás priťahuje.

  4. Citlivosť po orgazme: Po vyvrcholení môže byť penis citlivý na dotyk. Je to tzv. obdobie útlmu (refractory period), ale po nejakom čase táto citlivosť odznie. Lubrikant môže pomôcť, aby ste sa druhýkrát cítili pohodlnejšie a predišli podráždeniu – ale zlatým pravidlám v sexe je, že ak to bolí, nerobte to.

Aj napriek týmto ťažkostiam to z vás nerobí menej muža, a ak vás za to partnerka odsudzuje, stojí za to zamyslieť sa nad tým, či jej ide o vaše dobro. No žiadne problémy neignorujte. Je vždy lepšie navštíviť lekára, ak vás trápi to, čo sa deje tam dole. Ťažkosti s erekciou môžu znamenať choroby, ako je cukrovka, a je vždy lepšie tieto veci podchytiť skoro.

To, že si chcete užiť práve teraz, neznamená, že sa to tiež na požiadanie stane.