Breadcrumbs

Dnes nie, miláčik

Vyrovnávanie sa s rozdielmi v libide

Nezhoda v libide je jeden z najčastejších problémov objavujúcich sa v časopisoch a na on-line blogoch. Nájdenie niekoho, kto je pre vás vhodný po emocionálnej stránke a z hľadiska životného vzťahu, je už aj tak dosť ťažké. Často prehliadame rozdiely v sexuálnej túžbe – ale to nemusí byť nezvratný problém.

Ľudia túžia po sexe z rôznych dôvodov: láska, potreba dokázať si vlastnú atraktivitu a žiadostivosť, pozornosť, rozptýlenie, uvoľnenie od stresu alebo jednoducho len orgazmus. Žiadny z týchto dôvodov nie je zlý alebo dobrý a vlastne môžete chcieť sex v pondelok v noci z iného dôvodu ako v piatok. Ale porozumenie príčinám, kvôli ktorým chcete sex, môže vyriešiť váš nesúlad v libide.

Pokiaľ váš milenec sexom uvoľňuje stres, javí sa ako vhodná alternatíva pre vás oboch masáž. Keď len chce zažiť orgazmus, existuje mnoho spôsobov, ako muža alebo ženu uspokojiť bez toho, aby muselo dôjsť k penetrácii. Keď túži po náklonnosti, večerné maznanie na pohovke jeho potreby ukojí. Ak si len potrebuje dokázať neodolateľnosť, zložte mu poklonu.

Ľahko si môžete pripadať nepríťažlivý, keď váš partner odmieta sex, ale väčšinou nie je príčina vo vás, ale v ňom. Stres, depresie, určité lieky (legálne i nelegálne) a nezdravý životný štýl, to všetko prispieva k nechuti na sex. Aj keď je možné, že už partnera nepriťahujete, pravdepodobne má svoje vlastné problémy. Snažte sa byť empatickí a starostliví, pomôžete mu tak viac ako dožadovaním sa a spochybňovaním.

Kým médiá vyobrazujú mužov bažiacich po sexe a ženy vzdorujúce, v skutočnosti nemusia byť občas ani muži v nálade. Otvorene sa porozprávajte a úprimne diskutujte, rozdiely v libide tým prekonáte ľahšie. Pokiaľ ide o hlboko zakorenené problémy, obráťte sa na poradňu.

Zistilo sa, že masturbácia pomáha zvyšovať sexuálnu túžbu, a tak keď cítite, že upadá a neexistujú ďalšie problémy, s ktorými sa vyrovnať, jednoducho sa pravidelne oddajte sebaukájaniu. To by malo nakopnúť vašu žiadostivosť.

Mnoho ľudí stráca chuť na sex v neskoršej fáze vzťahu, po tom, ako počiatočná žiadostivosť opadne. Je však mnoho spôsobov, ako vrátiť romantiku a korenie späť do vzťahu – a čím skôr tento problém vyriešite, hneď ako sa objaví, tým skôr sa váš sexuálny život vráti do zabehnutých koľají.