Breadcrumbs

Ide len o správne načasovanie

Ste pripravení na sex?

Každý je na sex pripravený v inom čase a len vy viete, kedy je ten správny čas. Tento zoznam vám pomôže rozhodnúť sa, či ste pripravení. Ak máte pochybnosti, mali by ste počkať. Koniec koncov, len raz je prvýkrát.

  1. Ste šťastní pri myšlienke na sex?

  2. Cítite sa fyzicky, citovo a psychicky pripravení?

  3. Viete, čo so sebou sex prináša? Penetratívny sex je len jedným zo spôsobov, ako sa navzájom sexuálne uspokojiť, orálny sex a uspokojovanie rukou tiež môže byť zábava. Ale pamätajte, orálny sex tiež nesie riziká sexuálne prenosných infekcií, tak budete musieť použiť kondóm alebo orálne rúško (latexový štvorec), aby ste tie miesta zakryli.

  4. Veríte svojmu partnerovi a rešpektujete ho a myslíte, že on k vám prechováva tiež také city?

  5. Ste si istí, že vydržíte trvať na bezpečnom sexe? Otehotnieť/niekoho priviesť do iného stavu alebo nakaziť sa STI sa môžete zakaždým, keď máte sex, a to aj pri prvom milovaní.

  6. Ste spokojní s časom a miestom? A cíti to tak aj váš partner?

  7. Ste si vedomí prípadných následkov sexu? A je si toho vedomá aj tá osoba, s ktorou sa chystáte mať sex? Ak áno, ste pripravení čeliť týmto následkom, ktoré môžu nastať?

  8. Je tu niečo, čo vás, čo sa týka sexu, desí, a ak áno, prebrali ste to so svojím partnerom?

  9. Chcete mať sex, pretože ste na to pripravení, alebo preto, že sa bojíte, že by sa s vami váš partner rozišiel, ak to neurobíte?

  10. Pripadá vám to správne? Stojí za to načúvať svojmu vnútornému hlasu – ak nie je všetko úplne v poriadku, asi by ste mali ešte chvíľu počkať, kým urobíte rozhodnutie, ktoré budete neskôr ľutovať.
Ste pripravení čeliť následkom, ktoré môžu nastať?