Breadcrumbs

Jedovaté hračky

Vyberte si bezpečnú sexuálnu hračku

Sexuálne hračky môžu skvelo okoreniť váš sexuálny život, ale len preto, že je niečo na predaj, neznamená, že je to bezpečné. Tu si prečítajte, na čo si dávať pozor.

  1. Materiál: Hračky sa vyrábajú z rôznych materiálov vrátane dreva, krištáľu, plexiskla a latexu. No niektoré plasty obsahujú látky nazvané ftaláty. Aj keď je výskum ešte len v počiatočnej fáze, ftaláty sú spájané s chorobami pohlavnej sústavy a niektorými druhmi rakoviny.* Bezpečnejšie v tomto prípade bude vybrať si hračku, ktorá neobsahuje ftaláty. Silikón je skvelý materiál, prispôsobí sa teplote tela a je pre telo bezpečný. Avšak nepoužívajte ho so silikónovým lubrikantom, pretože môže hračku poškodiť. Ak máte staršiu hračku s obsahom ftalátov a je vaša obľúbená, použite kondóm, aby ste sa ochránili proti jedovatým chemikáliám.

  2. Tvar: Hračky sa vyrábajú v rôznych tvaroch – od falických k „originálnym“. Zakaždým sa však uistite, že ju používate na účel, na ktorý bola vyrobená. Skontrolujte balenie, či na ňom nie je varovanie, napr. „len na vonkajšie použitie“, a týmito pokynmi sa riaďte. Ak experimentujete s análnymi hrami, použite len hračku na to určenú a uistite sa, že má buď špagátik, alebo rozšírenú spodnú časť pre jednoduché vybratie. Rovné hračky môžu uviaznuť a potom vás neminie výlet do nemocnice.

  3. Veľkosť: Tzv. bullet vibrátory sú určené na vonkajšie použitie, takže ich nikam nevsúvajte. Mohli by vo vás uviaznuť. Ak sa chystáte vysunúť vibrátor alebo dildo, uistite sa, že ho po celý čas budete schopní pevne držať. Naopak, ak vám hračka pripadá príliš veľká, nestresujte sa tým, že ju musíte celkom využiť. Prekročenie hraníc môže viesť k modrinám, podráždeniu a bolesti. Väčší nie vždy znamená lepší.
Len pre istotu si vyberte hračku bez ftalátov.