Breadcrumbs

Kondómy - náš sprievodca

Kondómy ponúkajú účinnú ochranu pred neplánovaným otehotnením a mnohými pohlavne prenosnými chorobami, vďaka čomu sa môžete zamerať na užívanie si príjemného sexu. Kondómy môžu však tiež zlepšiť váš sexuálny život: môžu pomôcť oddialiť alebo naopak urýchliť orgazmus a poskytujú extra stimuláciu vďaka rôznym tvarom, veľkostiam, výstupkom, vrúbkom a lubrikantom.

Čo sú teda vlastne kondómy?

Kondómy sa nasadzujú na penis, aby zabránili spermiám dostať sa mimo kondóm a aby pomohli zamedziť prípadnému prenosu mnohých pohlavne prenosných chorôb. Kondómy môžu byť tenké, silné alebo vrúbkované (v závislosti od materiálu) a sú navrhnuté tak, aby priliehali k penisu a dobre sedeli celej rade veľkostí a tvarov. Kondómy sa obvykle vyrábajú z latexu, ale môžu byť vyrobené aj z polyizoprénu, ktorému obvykle dávajú prednosť ľudia s alergiou na latex.

Ochrana pred otehotnením

Kondómy sú navrhnuté tak, aby zabránili spermiám v kontakte s vagínou, a zamedzili tak neplánovanému otehotneniu. Kondómy sú v tomto ohľade extrémne účinné. Pri správnom použití sa riziko nechceného otehotnenia znižuje na 2%. Keď teda idete na vec, môžete si byť istí, že sa prakticky nie je čoho obávať.

Ochrana pred chorobami

Použitie kondómu výrazne znižuje riziko, že sa nakazíte sexuálne prenosnou chorobou (alebo ju na niekoho prenesiete). Vzhľadom k tomu, že väčšina sexuálne prenosných chorôb nemá žiadne príznaky, často nie je možné spoznať, či niekto (alebo vy) nie je nakazený, kým si nenechá urobiť testy. Takže čím viac budete používať kondómy, tým viac budete v bezpečí.

Bezpečnosť kondómov

Hoci sú kondómy veľmi tenké (najsilnejší kondómy značky Durex sú stále tenšie než desatina milimetra), sú skutočne veľmi účinné. Každý kondóm Durex je elektronicky testovaný. Navyše naše kondómy podrobujeme pravidelným a prísnym skúškam šarže: vyberieme kondómy z jednotlivých šarží, nafúkneme ich vzduchom a naplníme vodou, aby sme videli, či daná šarža spĺňa naše prísne normy - vyskúšajte to doma. Robíme prácu navyše, aby ste sa mohli sústrediť len na skvelý sex.

Mal by som používať kondóm?

Ak sa chystáte mať pohlavný styk alebo blízky genitálny kontakt, je kondóm veľmi šikovné riešenie. Kondómy sú navrhnuté nielen na to, aby pomáhali zabrániť otehotneniu a prenosu chorôb, ale môžu vám tiež dopomôcť ku skvelému sexu.

Debata o tom, aký typ kondómu chcete použiť, môže otvoriť konverzáciu ohľadom toho, čo ďalšieho sa vám obom páči.

Vrúbkovaný alebo hrejivý kondóm môže priniesť ďalšie úžasné pocity. Tenší kondóm vás môže ešte viac zblížiť. Kondóm odďaľujúci vyvrcholenie vám pomôže predĺžiť pohlavný styk.

Ak chcete začať s kondómami, pozrite sa na ponuku Durex a urobte si predstavu o tom, čo by sa vám páčilo vyskúšať.

 

Kondómy sú zdravotnícke pomôcky.