Breadcrumbs

Lubrikačné gély - viac než len lubrikácia

Masážne gély a lubrikanty môžu mnohými spôsobmi zlepšiť sexuálny zážitok. Znižujú trenie a tým sa všetko stáva kĺzavejšie a oveľa zábavnejšie. V spojení s ďalšími pocitmi, ktoré niektoré masážne gély prinášajú (hrejú, chladia alebo spôsobujú mravčenie), môže lubrikácia znásobiť potešenie, keď máte chuť sa hrať. Pozrite sa na nášho sprievodcu lubrikantmi a masážnymi gélmi.

Celkový prehľad

Lubrikácia je dôležitá súčasť sexuálneho kontaktu. Pomáha zvýšiť potešenie, ale tiež chrániť citlivé časti tela. Vagína produkuje pri vzrušení svoju vlastnú lubrikáciu, ale niekedy je potrebné dodatočné zvlhčenie. Masážne gély môžu byť použité aj pri análnom sexe. Sex je ale oveľa viac než len penetrácia - a masážne gély toho vedia oveľa viac než len veci uľahčovať. Dokážu priniesť úplne nový pocit, ktorý môže úplne zmeniť vaše myslenie o sexe.

Objavovanie nových druhov kontaktu s vašou partnerkou, ako je dotýkanie sa jej lubrikovanými prstami, môže vyvolať nové a intenzívne pocity, ktoré úplne zmenia vaše zmýšľanie o sexe a dostane ho na úplne novú úroveň.

Kompletná ponuka

Keď sa rozhodnete zakúpiť lubrikačný gél, môžete byť prekvapení množstvom dostupných druhov. Existuje ich toľko, že vás tento výber môže zaskočiť.

Lubrikantov sú tri základné druhy: na vodnej báze, na olejovej báze a silikónové. Lubrikanty na vodnej báze sú najbežnejšie a rovnako ako silikónové lubrikanty môžu byť bezpečne používané spolu s kondómami. Lubrikanty na olejovej báze zaručujú lepšie kĺzanie, ale nie je možné ich použiť s kondómami. Svoje potešenie môžete ešte znásobiť vďaka masážnym gélom, ktoré hrejú, chladia, alebo majú dokonca rôzne príchute. Všetky vám dokážu zážitky v posteli poriadne okoreniť, tak sa pusťte do experimentovania a zistite, ktorý je pre vás ten pravý.

Výhody v posteli

Skúšanie nových vecí, ako sú lubrikanty a masážne gély, môže vzbudzovať obavy, ale ak spomalíte a užijete si to, zistíte, že vám pomôžu nájsť nové a vzrušujúce spôsoby, ako jeden druhého uspokojiť. Budú to spôsoby, ktoré ste možno nečakali - zistíte, že tieto nové pocity môžu zlepšiť náladu a zvýšiť intimitu.

Pozrite sa na prehľad niektorých úžasných vlastností masážnych gélov, vďaka ktorým môžete začať uvažovať, ako vám môžu pomôcť:

Pohodlnejšie: Počas dlhších sexuálnych výkonov sa vy alebo vaša partnerka môžete začať cítiť trochu nepohodlne. Lubrikácia pomáha obnoviť zvlhčenie, preto v prípade zvýšenej citlivosti použite gél a hneď môžete pokračovať tam, kde ste prestali.

Intenzívnejšie: Lubrikačné gély môžu priniesť intenzívne pocity tepla alebo chladu a existuje veľa možností, ako môžete tieto vnemy preniesť do svojho sexuálneho života. Pocítite, čo ste nikdy predtým necítili, a objavíte spolu úplne nové potešenie.

Znižujú trenie: So zníženým trením sa môžu pocity pri sexe úplne zmeniť. Môžete spoločne skúsiť pohybovať sa rôznymi rýchlosťami, od pomalého, intenzívneho tlaku, až k rýchlejšiemu a divokejšiemu sexu.

Nové príchute: Uspokojovanie partnera ústami nemusí každému chutiť, ale gély s príchuťami v tom môžu pomôcť.

Uvoľnenie: Gély sú úžasné pre dlhé luxusné masáže. Doprajte si čas na vzájomné zmyselné masáže, pomôžu vám uvoľniť sa, alebo vás naopak dostanú do nálady na niečo ďalšie.

Lubrikačné gély sú zdravotnícke pomôcky.