Breadcrumbs

Masírujte sa správne

Základy erotickej masáže

Naučiť sa robiť zmyselnú masáž stojí za to. Určite sa vám bude hodiť v každej fáze vzťahu. Masáž hlavy alebo chodidiel vám môže pomôcť zviesť potenciálneho partnera a povedie k intímnejšiemu láskaniu, keď zažnete iskru. A dokonca aj k masáži celého tela, keď už vzťah pobeží na plné obrátky. V skutočnosti masáž uvoľní a vzruší milenca rovnakou mierou.

Skôr ako začnete, uistite sa, že je v izbe teplo – vaším cieľom je vyvolať iný typ chvenia a po uvoľnení teplota človeka klesne, a tak aj keď si obaja ponecháte oblečenie, bude vám pohodlnejšie. Nahriatymi uterákmi zakryte tie partnerove časti tela, ktoré nebudete masírovať. Pokiaľ sa chystáte na masáž celého tela, keď si doprajete spoločný kúpeľ, uvoľní to svaly a príjemne naladí vaše zmysly.

Nepoužívajte masážne oleje. Pokiaľ chcete mať sex, môžu porušiť kondóm. Namiesto toho sa dajú kúpiť lubrikačné gély určené na masáž, vďaka ktorým budú vaše prsty po milencovej koži len kĺzať.

Ak nie ste profesionálni maséri, netlačte príliš na kosti, môže to byť nebezpečné. Radšej sa zamerajte na svaly chrbtové, stehenné a bedrové. Najskôr začnite ľahkým hladením, tzv. masážou „effleurage“, čo sú krúživé pohyby končekmi prstov a dlaní. Pokiaľ narazíte na stuhnuté miesta, buď ich pomaly uvoľnite, alebo pokiaľ nechcú povoliť, zvoľte tzv. masáž „petrissage“ – masírovanie veľmi napätých miest svalov kĺbmi na prstoch. Začnite jemne a postupne svaly vystavte väčšiemu tlaku. Raz za čas sa uistite, že sa váš milenec cíti pohodlne.

Striedaním masáže so zmyselnými hrami môžete docieliť sladké dráždenie, a preto preložte terapeutické pohyby erotickým hladením. Masírujte ramenné svaly a potom zľahka špičkami prstov prejdite dolu po krk alebo masírujte bočné strany bokov – napätie tak ešte stúpne – a potom nechajte svoje prsty zablúdiť na intímne miesta. Zážitok ešte okoreníte, keď milenca natriete lubrikačným gélom a svojím telom budete kĺzať po tom jeho (len v prípade, že nie ste oveľa ťažšia ako on). Hlavne však komunikujte. Zaujímajte sa o to, čo sa vášmu milencovi páči, a splňte mu jeho túžby.

Čím viac o tele viete, tým účinnejšia masáž bude. Preto si naštudujte niečo o mužských a ženských erotogénnych zónach a anatómii celkovo, nech zistíte, ako najlepšie svojho milenca hladiť. Vedomosť takého druhu určite prinesie ovocie.

Striedaním masáže so zmyselnými hrami môžete docieliť sladké dráždenie.