Breadcrumbs

Na slovíčko o sexe

Ako so svojím milencom komunikovať o sexe

Ak ste niekedy navštívili stránky alebo blogy dávajúce rady o sexe, určite ste si všimli, že všetky radia – „komunikovať“. Ale to nie je vždy jednoduché. Väčšina ľudí trpí neistotami, obavami a príčinami a zvlášť sex je nabitá téma. Koniec koncov, nikto si o sebe nechce myslieť, že je zlý v posteli.

Dobre zvládnutá sexuálna komunikácia je najlepší spôsob, ako medzi milencami vybudovať silné puto. Je to niečo výnimočné, čo je len medzi vami dvoma. Je to sexy tajomstvo a výhoda byť v milujúcom vzťahu. I keď sa môžete hanbiť, pokiaľ niekoho poznáte dosť na to, aby ste s ním mali sex, poznáte ho dosť tiež na to, aby ste s ním o tom hovorili. Skutočne zdieľať svoje telo s milencom znamená i zdieľať svoju myseľ.

Veľmi často sa sexuálna komunikácia týka oznamovania negatívnych zážitkov: „Nepáči sa mi, ako mi hladíš prsia“ alebo „Dnes nemám na sex chuť“. Ale pokiaľ sa sexuálna komunikácia stane prirodzenou súčasťou vášho vzťahu, môžete tú negativitu vyvážiť komplimentmi. Zverte sa partnerovi, keď vás vzruší. Ak si spomeniete na nejaký búrlivý zážitok, ktorý ste spolu prežili, láskyplne mu to oznámte. Po tom, ako v spálni skúsite niečo nové, opýtajte sa svojho milenca, či si to užil, a podeľte sa o svoje pocity. Pravidelným chválením partnerových schopností sa tak rýchlo nepostaví do defenzívy, keď opravíte jeho menej úspešné bádanie.

Sexuálna komunikácia sa tiež dá urobiť zábavnou formou počas predohry. Vystriedajte sa v úlohe „učiteľa“ a „žiaka“ a názorne svojmu milencovi predveďte, kde a ako sa vás má dotýkať. Nechajte svojho partnera precvičovať si to, viesť, a hneď ako vás uspokojil tak, ako sa vám to najviac páči, odmeňte ho výmenou úloh a pozorne sledujte jeho hodinu. Prečo si nedať túto vzájomnú lekciu každý týždeň – alebo dokonca každú noc, pokiaľ máte dostatok fantázie.

Nie každá komunikácia musí nutne zahŕňať rozprávanie. Napíšte svojmu milencovi erotický príbeh a detailne popíšte, čo by ste radi vyskúšali (nezachádzajte príliš ďaleko, pokiaľ je to prvýkrát, čo svoje fantázie zverujete – najskôr zistíte reakciu toho druhého). Pošlite svojmu partnerovi sexy SMS, položte mu šteklivú otázku, aby ste získali odpoveď. Dajte mu do vrecka staromódny list alebo spoločne vyskúšajte kybersex. I keď ste v rôznych miestnostiach toho istého domu, tá vzdialenosť vám môže uľahčiť zveriť sa. Ktovie, možno vaše fantázie nakoniec uskutočníte, keď budete dosť komunikovať.

Nezabudnite, sexuálna komunikácia platí pre vás oboch. Musíte svojho partnera počúvať a zdieľať svoje predstavy rovnako otvorene, ako to očakávate od neho. Buďte pri rozprávaní o svojich potrebách a túžbach úprimní a máte väčšiu šancu na sex a vzťah, ktorý skutočne chcete.

Sexuálna komunikácia sa dá urobiť tiež zábavnou formou počas predohry.