Breadcrumbs

Neľahké stúpanie na vrchol

Jej problémy s orgazmom

Hollywood vyobrazuje orgazmus ako jednoduchý, vzájomný a prebiehajúci súčasne. V skutočnosti je pre mnoho žien ťažké dosiahnuť orgazmus s partnerom, zatiaľ čo iné vyvrcholia „príliš skoro“. Orgazmus je zložitý, ale čím viac o ňom budete vedieť, tým ľahšie ho dosiahnete. Medzi časté problémy patria tieto:

  1. Orgazmus sa nedostavuje: Príčina môže byť psychická i fyzická – alebo len v krátkej predohre. Niektoré ženy majú problém zvlhnúť. Iným chýba žiadostivosť. Môže to byť spôsob, akým vám telo naznačuje, že nie je na sex s partnerom pripravené. Tiež to býva reakcia na traumatický zážitok alebo rôzne zdravotné ťažkosti. Ak sa to deje zriedka, netrápte sa tým – je to celkom normálne. No ak je to častá záležitosť, vyhľadajte doktora a nechajte sa prezrieť.

  2. Vaginizmus: To je stav, keď sa svalstvo vagíny kŕčovito sťahuje, a penetrácia je tak nemožná alebo bolestivá. Aj toto môže mať fyzické alebo psychické dôvody. No existuje mnoho spôsobov, ako to liečiť, takže si zájdite k lekárovi. Nemusíte sa za to hanbiť, čím skôr s tým začnete niečo robiť, tým skôr sa to vyrieši.

  3. Nadmerná vlhkosť/skorý orgazmus: Niektoré ženy vyvrcholia príliš skoro a/alebo sú nadmerne vlhké, čo vedie k minimálnemu treniu a sexuálnemu potešeniu. Ísť tie miesta vysušiť na toaletu je dobrý nápad, ale ponechajte nejakú prirodzenú vlhkosť, ak plánujete sex, priebeh tak bude jednoduchší. Kegelove cviky pomôžu spevniť svaly, takže ich môžete počas sexu zatínať. To vám obom prinesie intenzívnejšie pocity.

  4. Citlivosť klitorisu: Klitoris niektorých žien je príliš citlivý na dotyk (a väčšina žien to pociťuje zvlášť po orgazme). No polohami zozadu, nepriamou stimuláciou klitorisu uchopením pahorku ohanbia do dlaní, lízaním pyskov ohanbia, ale nie klitorisu, sa môžete tomuto bolestivému problému vyhnúť. Nezabudnite, že bolesť je varovný signál, a tak ak problémy pretrvávajú, navštívte doktora. Lepšie než neskôr ľutovať.
Nezabudnite, že bolesť je varovný signál, a tak ak problémy pretrvávajú, navštívte doktora.