Breadcrumbs

Sex, láska a gule na prasknutie

Mýty o sexe odhalené

Mnoho ľudí sa hanbí o sexe otvorene hovoriť. Odhalili sme najrozšírenejšie mýty a tu je pravda. (A nie, váš kamarát určite nemá penis dlhý 35 cm.)

Nie som normálny

Chlpaté bradavky, ovisnuté prsia, nerovnaké gule – každý trpí nejakým komplexom. Ďalšia vec je, čo a kto vám pripadá sexy… Ale možno sa zveríte ľuďom – ktorí sa tiež hanbia o tom diskutovať – a sú výstrední zase inak. Normálnejšie to už byť nemôže.

Nemôžete otehotnieť, pokiaľ máte sex v stoji/počas menštruácie/prvýkrát

Otehotnenie riskujete vždy, keď máte sex, takže sa chráňte zakaždým, pokiaľ nechcete dieťa. Spermie môžu prežiť v tele i niekoľko dní a na otehotnenie stačí len jedna. Mužský alebo ženský kondóm je pre chránený sex skvelý a chráni proti pohlavne prenosným infekciám (STI). I tak je však lepšie použiť ho len pre istotu s ďalšou ochranou a nenakaziť sa STI. Pokiaľ bojujete s kondómami, iné veľkosti ako Close feel alebo Comfort Fit by vám to mali uľahčiť. Pre viac informácií navštívte webové stránky Brook (http://www.brook.org.uk/) alebo Združenie plánovaného rodičovstva (http://www.fpa.org.uk/).

Keď niekoho milujete, musíte s ním spať

Nútiť niekoho do sexu nie je láska a to, že sa s niekým vyspíme, nie je „dôkaz“ lásky. Niekto je pripravený skôr, niekto neskôr a je i pár ľudí, ktorí sa na sex nebudú cítiť nikdy, takže nie je sa kam ponáhľať.

Orálny sex nepredstavuje riziká

Napriek tomu, že pri orálnom sexe nemôžete otehotnieť, môžete sa nakaziť STI vrátane kvapavky, herpes vírusom a chlamydiami – a orálne prenosné STI sú práve na vzostupe. Pre bezpečnejší orálny sex používajte ochutené kondómy pre mužov a orálne rúška (latexové štvorce) na zakrytie ženy. Oboje je k dispozícii on-line. Pokiaľ máte opar, neposkytujte orálny sex. Je to druh herpes vírusu a môže sa rozšíriť.

Mužovi prasknú gule, pokiaľ nebude mať sex

Nemať sex neuškodí ani mužom, ani ženám. Asi budete frustrovaní, napätí alebo nadržaní, a aj napriek tomu, že tá bolesť vám môže pripadať skutočná, nezničí vás to. Uvoľniť pocity frustrácie pomáha masturbácia, tak zamestnajte svoje prsty…

Napriek tomu, že pri orálnom sexe nemôžete otehotnieť, môžete sa nakaziť STI.