Breadcrumbs

Sexuálny život vašich snov?

Od predstáv k realite

Takmer každý z nás má sexuálne fantázie, či už ide o predstavy partnera v pančuchách a podväzkoch, alebo o vynaliezavejšie záležitosti zahŕňajúce trochu výstrednejšie doplnky. Aj keď je najlepšie nechať si niektoré fantázie pre seba (skupinový sex s najlepším kamarátom vášho partnera), podeliť sa s partnerom o intímne túžby môže byť dobrým spôsobom, ako upevniť váš vzťah.

Je mnoho spôsobov, ako dať partnerovi najavo svoje túžby: ak sa hanbíte porozprávať sa o tom z očí do očí, stačí si len poslať šťavnatú správu, porozprávať sa po telefóne alebo cez chatovacie aplikácie. Takisto môže konverzáciu na danú tému rozžeraviť zdieľanie erotického materiálu. Nech už sa rozhodnete pre ktorýkoľvek spôsob, začnite pri tých najmiernejších predstavách a postupne sa prepracovávajte ďalej a neustále pritom berte ohľad na partnerove reakcie.

Aj keď by vás ohľaduplný milenec nemal odsudzovať za to, že sa s ním podelíte o svoje predstavy, rôzni ľudia majú radi rôzne veci a neexistuje žiadna záruka, že sa to isté bude páčiť vám obom. Ak partner nejaký váš nápad odmietne, neklaďte mu to za vinu a nebuďte nevrlí. Namiesto toho sa snažte nájsť spoločný kompromis alebo navrhnite výmenný obchod – ja splním tvoje prianie a ty zas moje.

Ak sa rozhodnete zrealizovať svoje fantázie, nezabudnite sa dopredu oboznámiť s tým, aké bezpečnostné aspekty to znamená, a zvážte prípadné emocionálne či fyzické následky. Niektoré fantázie môžu poslúžiť ako inšpirácia pre korenistejší slovník v spálni, ale často je lepšie zostať len pri tom.

Tiež berte ohľad na partnerove reakcie. Len preto, že je ochotný niečo vyskúšať, neznamená, že si to bezpodmienečne užíva. Nebuďte v honbe za svojím uspokojením sebeckí a neuprednostňujte svoje túžby pred tými partnerovými. Takisto vy nemusíte ihneď súhlasiť s niečím, do čoho sa vám naozaj nechce. Lepšie než ignorovať vlastné potreby je byť úprimný bez toho, že by ste sa zároveň správali neúctivo či kriticky.

Plnenie našich predstáv môže byť zábava. Ak však nejde všetko tak, ako ste si to naplánovali (a niekedy aj ak ide), môžete ľahko zistiť, že sila vašich predstáv sa pri zrážke s realitou zosype ako domček z karát. Dobre si rozmyslite, či ste ochotní podstúpiť prípadnú náhradu osvedčene nadobudnutého vzrušenia za príležitosť splniť si svoje sny.

Ak ste rozhodnutí, že chcete aj naďalej realizovať svoje fantázie, nikam sa neponáhľajte a po celý čas buďte vnímaví k reakciám svojho partnera. Ak zistíte, že váš partner vaše nadšenie nezdieľa, nepokračujte ďalej. A hlavne nenechávajte zmysel pre humor pred dverami spálne. Uvoľnite sa, jasne dajte najavo, čo máte v úmysle, buďte úprimní – a ktovie, možno tak dodáte vášmu sexuálnemu životu celkom inú perspektívu.

Začnite pri tých najmiernejších predstavách a postupne sa prepracovávajte ďalej a neustále pritom berte ohľad na partnerove reakcie.