Breadcrumbs

Smelo na sex?

Budovanie sexuálneho sebavedomia

Je ľahké sa domnievať, že každý, až na vás, je v spálni sebavedomý, ale v skutočnosti trpí väčšina ľudí komplexmi a majú obavy týkajúce sa sexu. Napriek tomu, že na sebe asi budete musieť trocha zapracovať, sú tu jednoduché kroky, ako pozdvihnúť svoje sexuálne sebavedomie.

  1. Buďte úprimní: To neznamená uvádzať vášmu partnerovi všetko, čo vám na vás samotných prekáža, ale namiesto toho mu oznámiť, že sa cítite nesmelo, nervózne alebo neisto, aby vás nenútil do niečoho, kde sa veľmi necítite.

  2. Spoznajte sami seba: Je ťažké cítiť sa sebavedomo s milencom, keď neviete, čo chcete. A to nie je myslené len fyzicky. Predstavy vám môžu pomôcť preskúmať, ako pohodlne sa v rôznych sexuálnych úlohách cítite. Či sa ich rozhodnete uskutočniť, je celkom na vás.

  3. Informujte sa: Poučte sa o základoch ženskej a mužskej anatómie a opýtajte sa svojho milenca, čo má rád. Nemusíte práve vedieť čítať myšlienky alebo byť hadí muž/žena, aby ste boli dobrými milencami – len sa zaujímajte o partnerovo potešenie (a svoje vlastné).

  4. Zakryte sa: Pokiaľ vás nejaká časť vášho tela robí neistými, nestresujte sa tým, že sa budete musieť hneď úplne vyzliecť. Na tom, že si na sebe počas prvých pár maznaní necháte pár kúskov oblečenia, nie je nič zlé. Môžete sa odhaliť milencovi postupne, hneď ako si získa vašu dôveru. Ale nerobte z toho trvalú záležitosť. Je to len ďalší váš krok k sebaistote a úplnému vyzlečeniu. Pokiaľ s vami váš milenec chce mať sex, tak sa mu prirodzene páči to, čo vidí.

  5. Vyfintite sa: Opakujeme, že je to len ďalší malý krôčik na dlhej ceste k sebaistote, nie hlavné riešenie, ale niekomu pripadá ľahšie správať sa sexuálne, keď si oblečie sexy spodnú bielizeň alebo si nasadí masku (myslí sa tým benátska maska na plesy, nie škraboška predstavujúca Georga Busha). Asi to bude znieť pochabo, ale oblečenie nám pomáha hrať roly a hrať, že vám nechýba sexuálne sebavedomie, je najľahší spôsob, ako toto sebavedomie získať.

  6. Dostaňte sa do formy: Cvičenie a zdravý životný štýl vám nepomôžu len k tomu, aby ste dobre vyzerali – tiež budete citovo odolnejší. Ešte lepšie, cvičte spolu so svojím partnerom a odmenou vám budú načerpané endorfíny a lepšia výdrž. 
Samoláska pomáha budovať sexuálne sebavedomie.