Breadcrumbs

Som skoro panic/panna

Ako sa vyrovnať so sexom

Veľa ľudí je pred svojím „prvýkrát“ nervóznych. Často sa strachujú, že to bude bolieť, že bude žena krvácať, že sex všetko zmení a či sa vám to podarí.

Pokiaľ sa s partnerom dokážete uvoľniť, ste spokojní a cítite sa v bezpečí, pravdepodobne si to užijete. Schopnosť komunikovať, zdieľanie svojich obáv a starostí a stanovenie podmienok (vyspím sa s tebou, len keď použiješ ochranu) sex uľahčí. Čím lepšie niekoho poznáte, tým menšia je šanca, že sa po sexe vytratí. Ak niekto nie je ochotný čakať, asi mu ide len o jedno, aj keď tvrdí, že vás miluje.

Predohra, vrátane orálneho sexu alebo pohrávania sa s vagínou, vaše telá navnadí na sex a uľahčí to vám obom. Keď sa žena vzruší, jej vagína zvlhne a jej svaly sa uvoľnia, a vstup tak bude jednoduchší. Pokiaľ sa muž obáva, že vystrekne príliš skoro, je lepšie vyvrcholiť počas predohry a pri sexe potom vydrží dlhšie (ale umyte si pred nasadením kondómu ruky, pokiaľ na nich máte semeno).

Už na prvýkrát môžete otehotnieť a/alebo sa nakaziť sexuálne prenosnými infekciami (STI), takže použite kondóm pri každom sexe – ideálne spolu s tabletkou. Muži i ženy zodpovedajú za bezpečný sex. Majte pri sebe radšej dva kondómy, nie len jeden. Pokiaľ vás predstava použitia kondómu desí, nacvičte si jeho nasadzovanie predtým, nech si zvyknete na ten pocit. Kondómy sa predávajú v rôznych veľkostiach a vybrať ten správny je základ pre dobrý sex.

Berte to pekne pomaličky – najlepšia je pozícia na koníčka, keď si na vás žena sadne a tak určuje tempo. Nechajte telo ženy samo sa otvoriť penisu – zabudnite na rýchle a hlboké výpady, aspoň zo začiatku. Pomalými a nežnými pohybmi znížite riziko nepohodlia a krvácania.

Lubrikačný gél môže pomôcť, ak je však vagína ženy úplne suchá, znamená to, že nie je pripravená na sex. Je v poriadku povedať nie kedykoľvek – aj keď ste už so sexom začali – takže pokiaľ si uvedomíte, že nie ste pripravená, nebojte sa to partnerovi oznámiť. Na svoje „prvýkrát“ zrejme nikdy nezabudnete. Vzájomná dôvera, láska a rešpekt pomôže pamätať si stratu panenstva ako najšťastnejší možný zážitok.

Vzájomná dôvera, láska a rešpekt pomôže pamätať si stratu panenstva ako najšťastnejší možný zážitok.