Breadcrumbs

Základy anatómie pre neho

Poznaj svoje telo, miluj svoje telo

Čím lepšie svoje telo poznáte, tým viac zábavy si užijete. Aj keď sa väčšina mužov intímne oboznámi so svojím telom už v ranom veku, trochu viac teórie sa môže hodiť. Spoznajte detailne svoj penis a budete ho lepšie zvládať.

Telo penisu

To je hlavná časť prirodzenia, kde dochádza k stoporeniu, keď sa muž vzruší. Mužom väčšinou pripadá malý, tenký alebo skrátka inak nedokonalý, ale všeobecne im omnoho viac záleží na jeho rozmeroch než ženám. Každá veľkosť má svoje výhody.

Ak je zakrivený, navštívte doktora, pretože zakrivenie môže byť zapríčinené rôznymi chorobami (alebo poškodením pri drsnom sexe, ale to by ste si pravdepodobne všimli). No každý muž má penis jemne zahnutý, čím nie je nutné sa znepokojovať – a dokonca je tak ľahšie dosiahnuť na bod G.

Žaluď

Často sa nazýva aj hlava penisu a je tou najcitlivejšou časťou. Vencový šev (okolo spodnej časti žaluďa) a uzdička („šnúrka“ prebiehajúca od žaluďa k telu penisu) sú veľmi citlivé, a tak by sme sa na ňu mali zamerať pri poskytovaní rozkoše a vyhnúť sa jej, ak je problémom predčasná ejakulácia.

Žaluď sa pri vzrušení stoporí a stmavne, pretože sa naplní krvou. Niektorí muži majú plný žaluď (niekedy nazývaný hríb). Preto im nesedí kondóm. Durex však vyvinul kondóm šitý na mieru práve tomuto typu, aby sa aj títo muži cítili pohodlne. 

Močová trubica

Z tejto trubice vystreľuje pri orgazme ejakulát. Zatiaľ čo niektorým mužom sa jej stimulácia páči, pre iných je to príliš intenzívne, takže sa k nej správajte opatrne. Čokoľvek do močovej trubice vsúvať sa neodporúča, pretože by sa to mohlo zadrhnúť – a predsa nechcete skončiť v nemocnici.

Predkožka

Niektorí muži si ju nechávajú odstrániť z náboženských alebo zdravotných dôvodov (napríklad je veľmi tesná – nie je dokázané, či je odstránenie predkožky všeobecne zdravšie). Predkožka pomáha chrániť žaluď a tiež penis lubrikuje. Takže ak ste s mužom, ktorý si ju nechal odstrániť, asi budete musieť pri manuálnom uspokojovaní naniesť omnoho viac lubrikantu.

Spoznajte detailne svoj penis a budete ho lepšie zvládať.