Breadcrumbs

Základy anatómie pre ňu

Spoznaj svoje telo, miluj svoje telo

Čím lepšie svoje telo poznáte, tým viac zábavy si užijete. Väčšina žien nechala svoje prsty blúdiť po tele, ale porozumieť intímnym partiám detailnejšie vám prinesie oveľa viac potešenia.

Lonový pahorok

Tiež známy ako Venušin pahorok. Ide o časť pokrytú ochlpením (alebo nie, i také prípady sú) a často zanedbávanú. Avšak dotýkať sa pahorka nielenže pomáha stimulovať klitoris, ale pokiaľ jemne stlačíte, stiahnete tak klitorálnu kapucňu (ženská predkožka) a odhalíte citlivú špičku.

Klitoris

Zdroj ženskej sexuálnej rozkoše. Klitoris má v sebe veľké množstvo nervov a na správnu stimuláciu reaguje stoporením, tak ako penis. Veľkosť, tvar a citlivosť klitorisu sa u žien líši, takže je vhodné pristupovať k nemu jemne.

Pokiaľ žena nemá citlivý klitoris, stiahnutie klitorálnej kapucne, použitie jazyka alebo ruky a odkrytie špičky môže robiť zázraky. Keď je odkrytá, choďte na ňu zľahka – u ženy, ktorá zo začiatku nereaguje, môže stimulácia špičky urobiť veľký rozdiel.

Vagína

Často je jej venovaná hlavná pozornosť počas sexu. Vagína je trubica, ktorá sa vzrušením roztiahne tak, aby pojala prsty alebo penis. Na rozdiel od klitorisu nie je veľmi citlivá, aj keď niektorým ženám prináša bod G rozkoš. Hrdlo maternice v hornej časti vagíny je u niektorých žien tiež erotogénnou zónou, ale buďte opatrní, nie každej sa táto stimulácia páči.

Vagína sa počas vzrušenia sama lubrikuje, i keď niektoré ženy potrebujú dodatočnú lubrikáciu, najmä pre väčšieho partnera alebo pri drsnejších sexuálnych praktikách.

Elastickosť svalov je u žien odlišná, ale každá žena môže zlepšiť svoj orgazmický potenciál zatínaním Kegelových svalov, pretože to zlepšuje krvný obeh tejto časti a spevňuje a posilňuje svalstvo a ich ovládanie.

Existuje mnoho Kegelových cvikov pre ženy, vrátane „Venušiných guľôčok“, vaginálnych kužeľov, vynálezov vyvíjajúcich tlak a tonerov vydávajúcich elektrické impulzy (podobných pásom posilňujúcim brušné svaly), ktoré používajú mierny (bezbolestný) elektrický prúd, aby rozhýbal svaly v ich vlastnom tempe. Pokiaľ sa vám takého nákupu zachcelo, držte sa spoľahlivých a dôveryhodných značiek.

Prípadne môže žena vykonávať Kegelove cviky vsunutím prsta dovnútra a zatínaním a uvoľňovaním svalov tam dole, kým nezovrie svoj prst. Potom stlačiť a držať a zakaždým napočítať do desiatich. To opakovať desaťkrát. Pravidelné vykonávanie Kegelových cvikov udrží tieto partie v kondícii.

Pravidelné vykonávanie Kegelových cvikov udrží tieto partie v kondícii.