Breadcrumbs

Žiadna rukavica, žiadna zábava

Ako ho prinútiť vziať si kondóm

Kým niektorí muži sú dosť rozumní na to, aby pri sebe mali a použili kondóm, iní sa vás budú snažiť presvedčiť, aby ste mali sex bez neho. Chráňte sa pred nechceným tehotenstvom a sexuálne prenosnými infekciami (STI) nosením kondómu – a jeho používaním.

  1. Pokiaľ muž povie, že nechce použiť kondóm, oznámte mu, že nie ste na tehotenstvo pripravená. I keď je muž ochotný riskovať STI, pravdepodobne nebude chcieť, aby ste otehotneli.

  2. Použitím kondómu dokazujete tomu druhému rešpekt. Ak vás nerešpektuje natoľko, aby chránil vás oboch, stojí vôbec za to mať s ním sex?

  3. Pokiaľ tvrdí, že vám chce byť bližšie, presvedčte ho, že schopnosť uvoľniť sa a vedieť, že je sex bezpečný, vás zomkne oveľa viac, ako keby ste museli celý čas premýšľať o následkoch.

  4. Pokiaľ na tom trvá, oznámte mu, že ho nechcete vystaviť riziku STI. I keď ste v minulosti dopriali svojmu partnerovi orálny sex, existuje šanca nakazenia.

  5. Keď vám muž povie, že vás bude po nechránenom styku viac milovať, odmietnite ho s tým, že keby vás miloval, nevystavil by vás takému riziku.

  6. Ak muž tvrdí, že nemusíte mať chránený sex, keď sa milujete, odmietnite ho s tým, že keby vás miloval, nevystavil by vás takému riziku.

  7. Pokiaľ vás muž obviní z nevyzretosti, pretože s ním nechcete mať nechránený sex, povedzte mu, že ste vyzretá natoľko, aby ste chránili sama seba. Vyzretosť súvisí s vyhnutím sa zbytočným rizikám.

  8. Perfektne padnúci kondóm robí divy. Vyskúšajte väčší, napr. Comfort XL, keď sa sťažuje, že je príliš tesný.

  9. Len málo mužov je alergických na latex. Ale dajú sa kúpiť nelatexové kondómy. Uschovávajte kondómy v malej plechovke, nech sa vyhnete sklamaniu.

  10. Keď muž odmietne použitie kondómu, odmietnite sex. Existujú ďalšie spôsoby, ako si užiť zábavu a uspokojenie bez riskovania STI alebo nechceného tehotenstva – pokiaľ nie je ochotný nasadiť si kondóm, mali by ste sa zamyslieť, či vôbec stojí za milostné hry.
Vyskúšajte väčší, napr. Comfort XL, ak sa sťažuje, že je príliš tesný